Kolekcja ubrań APEX, która łączy tradycyjne rzemiosło z drukiem 3D

Kolekcja ubrań APEX, która łączy tradycyjne rzemiosło z drukiem 3D

Nowojorska artystka, Alexis Walsh, która specjalizuje się w modzie drukowanej 3D, zaprezentowała podczas pokazu w Düsseldorfie swoją najnowszą kolekcję nazwaną APEX, która łączy ze sobą ręcznie robione ozdoby z cyfrową formą.

Wykonana we współpracy z projektantem Justinem Hattendorfem, sześcioelementowa kolekcja APEX zawiera tradycyjne rzemiosło z niestandardowymi elementami, drukowanymi 3D. Serię APEX zaprezentowano w programie pokazowym Platform Fashion x Lexus 3D Fashion, organizowanym przez Lexus Germany w Düsseldorfie w Niemczech.

Zobacz także: Ta elastyczna i drukowana sukienka 3D dostosuje się do ruchu twojego ciała

Zobacz także: Studio projektowe tworzy samoformujące się struktury, drukując 3D na tkaninach

Kolekcja ubrań APEX, która łączy tradycyjne rzemiosło z drukiem 3D druk 3D w biznesie moda moda 3D torebka

Artystka i projektantka z Nowego Jorku Alexis Walsh, której inspiracja polega na opracowywaniu nadających się do noszenia wzorów z bardziej sztywnych form strukturalnych, eksperymentowała z użyciem dodatkowych technologii produkcyjnych jako części procesu jej wytwarzania.

Łącząc modę z drukiem 3D i symulacją, projekty te można szybko modelować, iterować, produkować i montować.

Kolekcja ubrań APEX, która łączy tradycyjne rzemiosło z drukiem 3D druk 3D w biznesie moda moda 3D torebka 1

Kolekcja ubrań APEX, która łączy tradycyjne rzemiosło z drukiem 3D druk 3D w biznesie moda moda 3D torebka 2

Pełna kolekcja zadebiutowała na Harvard Identities Fashion Show w kwietniu, który został wyreżyserowany i wyprodukowany przez Harvard. Płaszcz i kopertówka zostały zaprezentowane w majowym wydaniu GE Industry.

 

Źródło: 3ders.org

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.