Kolejny powód do dumy z Polski – customizowane buty 3D

Kolejny powód do dumy z Polski – customizowane buty 3D

Dwie studentki Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie wykorzystały technologię 3D do swojej pracy naukowej. Stworzyły one unikalny koncept customizowanych butów drukowanych w 3D, a już teraz planują wystartować z własnym biznesem.

Kto za tym stoi?

Zuzanna Gronowicz i Barbara Motylińska, bo o nich mowa, wpadły na niezwykły pomysł stworzenia unikatowych butów, które można zamówić w prosty sposób za pomocą zwykłej aplikacji na smartfona. Aby było to możliwe do swych działań wykorzystały technologię druku 3D.

 Kolejny powód do dumy z Polski – customizowane buty 3D 2

Z czego są zrobione?

Od samego początku dziewczyny stawiały na ekologię. Buty musiały być przyjazne dla środowiska. Maszyną odpowiedzialną za druk był, a jakże, zawsze niezawodny ZMorph. Zuzanna i Barbara wypracowały własną metodę drukowania butów (przy pomocy wełny i bawełny). Zyskały tym samym wygodę, łatwość w recyklingu, a także możliwość bardzo prostej customizacji, czyli dopasowania wyglądu i wzoru butów do potrzeb konkretnego odbiorcy. Docelowo, każdy zainteresowany zakupem będzie mógł zaprojektować swoje własne buty przy użyciu prostej aplikacji.

 Kolejny powód do dumy z Polski – customizowane buty 3D

Dlaczego eko?

Dziewczyny bardzo martwią się o zdrowie naszej planety. Zdawały sobie sprawę, że na całym świecie rocznie powstaje ponad 20 miliardów par butów (większość produkowana jest w Azji). Każdy model buta tworzony jest z różnych materiałów (ich liczba dochodzi czasami do 30), co jeszcze bardziej utrudnia ich recykling. Dlatego postawiły na rozwiązanie ekologiczne, drukując buty z niewielu materiałów).

Co dalej?

Zuzanna i Barbara „zaliczenie” studiów mają już z głowy (i to za sprawą swojego niezwykłego projektu butów przyjaznych środowisku). Teraz przymierzają się do rozwinięcia swojego biznesu, tak aby każdy mógł dbać o środowisko nosząc eko-buty!

 

Źródło: http://blog.zmorph3d.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)