Kieszonkowy skaner 3D od Eora już wkrótce na Kickstarterze

Kieszonkowy skaner 3D od Eora już wkrótce na Kickstarterze

W zeszłym tygodniu australijski start-up Eora zaprezentował nowy, kompaktowy skaner 3D pozwalający na skanowanie przedmiotów z poziomu smartfona. Urządzenie ma pojawić się na Kickstarterze już we wrześnie w przedsprzedażowej cenie 199 USD.

Skaner od Eora to wysoki na 15 centymetrów cylinder o średnicy 6 cm, z powodzeniem zmieści się zatem w nawet niezbyt przepastnej kieszeni. W tym małym urządzeniu drzemią jednak całkiem pokaźne możliwości – w niespełna 5 minut jest ono w stanie przechwycić blisko 8 milionów punktów. Aby skaner pokazał swój potencjał konieczne jest połączenie go ze smartfonem za pomocą Bluetooth 4.0. Tym sposobem na ekranie naszego telefonu będziemy mogli obserwować proces skanowania na żywo.

Urządzenie oparte jest na technologii triangulacji laserowej, która pozwala uzyskiwać mu rozdzielczość rzędu 200 mikronów. Dla porównania, Digitizer od MakerBot oferuje na rezolucję 500 mikronów. Skanowany przedmiot nie może znajdować się dalej niż w promieniu 1 metra.

Skaner łączy się ze smartfonem przy poocy Bluetootha
Skaner, początkowo miał być kompatybilny jedynie ze smartfonami rodem z Cupertino (iPhone 5, 5C, 5S, 6 i 6 Plus), powinien jednak współpracować również z urządzeniami opartymi na Androidzie. Dostępnych będzie kilka formatów zapisywania zeskanowanych przedmiotów: .stl, .obj oraz .ply dla obiektów wielobarwnych.

Nasz skaner jest wprost idealny do skanowania modeli z gliny i innych materiałów organicznych, które są zazwyczaj trudne do modelowania od podstaw przy użyciu oprogramowania CAD ” – powiedział dziennikowi Sydney Morning Herald Rahul Koduri , współzałożyciel Eora.

Okazuje się również, że to kieszonkowe urządzenie już z powodzeniem służy artystom. Jeden z projektantów biżuterii z Sydney tworzy przy jego pomocy prototypy, które następnie wysyła do wytwórcy.

Eora zapowiada również, że wraz ze skanerem na rynku pojawi się wirująca podstawka. Umieszczony na niej obiekt będzie mógł wykonać obrót wokół własnej osi, co z pewnością pozytywnie przełoży się na bardziej precyzyjny wynik skanowania.
Obrotowa podstawka do skanera Eora
Źródło: www.3dnatives.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
4 thoughts on “Kieszonkowy skaner 3D od Eora już wkrótce na Kickstarterze

Komentowanie jest wyłączone.