Kanadyjski nauczyciel stworzył w pełni funkcjonalny kostium Dartha Vadera. VIDEO

Kanadyjski nauczyciel stworzył w pełni funkcjonalny kostium Dartha Vadera. VIDEO

Aaron Warbinek, nauczyciel z Vancouver i entuzjasta „Gwiezdnych Wojen”, opracował w pełni funkcjonalny kostium i kask Dartha Vadera. Obecnie szuka finansowania za pośrednictwem platformy Kickstarter.

Projekt kostiumu i kasku Dartha Vadera jest wyjątkowy pod względem zakresu. Aaron Warbinek nie zamierza sprzedawać gotowego projektu do celów cosplay. Ma raczej nadzieję, że zademonstruje w jaki sposób zaawansowana technologia – w tym druk 3D – może zostać przesunięta do granic możliwości, aby stworzyć funkcjonalny projekt z wbudowaną elektroniką. Jako nauczyciel, Warbinek chce pokazać ludziom i instruować ich, w jaki sposób mogą wykorzystać najnowocześniejsze technologie do stworzenia własnych kostiumów.

Zobacz także: Studentka AGH stworzyła replikę BB – 8 z „Gwiezdnych Wojen”

Kanadyjski nauczyciel stworzył w pełni funkcjonalny kostium Dartha Vadera 1

„Projekt opiera się na edukacji” – mówi nauczyciel. „Głównym celem jest stworzenie zestawu instrukcji i filmów przedstawiających cały proces budowy. Od wydrukowania części, szycia odzieży, okablowania elektroniki i złożenia wszystkich elementów razem. Po zakończeniu prac opublikuję pakiet z plikami do druku 3D i instrukcjami dotyczącymi budowy kostiumu. ”

Zobacz także: Ten model statku Millennium Falcon z Gwiezdnych Wojen drukował się 10 dni. Efekt jest imponujący

Innymi słowy, Warbinek używa Kickstartera, aby zebrać fundusze na stworzenie czterech nowych kostiumów Dartha Vadera, co pozwoli mu na stworzenie szczegółowych samouczków wideo i instrukcji, które udostępni wszystkim chętnym. Kombinezon Dartha Vadera to – od góry do dołu – wielofunkcyjny, w pełni poręczny zestaw. Integruje w sobie niestandardową elektronikę, która powoduje, że podświetla się, odtwarza dźwięki i muzykę. Posiada także system chłodzenia w kasku dla wygody użytkownika oraz wbudowany modulator głosu.

„Kostium nie jest wierną kopią tego, który jest w filmie i nie powinien być”, dodaje Warbinek. „Wszystko zostało zaprojektowane i wymodelowane przeze mnie. Wszystkie części zostały zaprojektowane tak, aby można je było nosić, było wygodnie i pasowało pod kątem technologii, która sprawia, że można go urzeczywistnić.”

Stworzenie kostiumu Dartha Vadera podobno zajęło nauczycielowi ponad rok. Według Warbinka, prototyp  kombinezonu jest wykonany w całości z elementów drukowanych 3D z wyjątkiem tkaniny, elektroniki, soczewek i lakieru wykończeniowego. Jakiej drukarki 3D użył ten pomysłowy nauczyciel? Cóż, jest na to całkiem interesująca odpowiedź: użył zbudowanych przez siebie drukarek 3D…

Link do kampanii na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/proteanman/building-vader?ref=video

 

 

Źródło: www.3dprintingmedia.networkNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.