Kamera do livestreamingu 360 oraz profesjonalny rig zaprezentowane przez warszawską firmę BIVROST

Kamera do livestreamingu 360 oraz profesjonalny rig zaprezentowane przez warszawską firmę BIVROST

W ubiegłym tygodniu odbył się przedpremierowy pokaz technologii VR oraz sferycznego wideo, wykonany przez firmę BIVROST. Podczas prezentacji zgromadzeni widzowie mogli zapoznać się m.in. z kamerą służącą do livestreamingu 360, czy profesjonalnym rigiem kamerowym (dla kamer Blackmagic Design). Zainteresowani mogli także zapoznać się z rigami produkowanymi z myślą o kamerach sportowych – GoPro oraz Xiaomi Yi.

O wydarzeniu

Całość odbyła się z polskiej siedzibie Microsoftu. Dużym smaczkiem dla zgromadzonych na wydarzeniu osób okazała się transmisja na żywo, która (oczywiście w 360 stopniach) była przeprowadzana za pomocą portalu Youtube.

Pierwszym prelegentem był prezes zarządu BIVROST, Paweł Surgiel. Dokonał on krótkiego wprowadzenia do świata wideo VR prezentując sposoby użycia tej technologii w medycynie.

bivrost-vr-kamera-pawel-surgiel-medycyna-oparacja-3d

Następnie Artur Kurasiński swoim występem nawiązał do współpracy, która zawiązała się pomiędzy firmami BIVROST i Gunhead, i która miała na celu stworzenie narzędzia służącego do analiz wideo 360. Po połączeniu sił obie firmy wypracowały GhostVR – czyli narzędzie służące filmowcom do analizowania i weryfikowania założeń produkcyjnych (zwłaszcza w dziedzinie storytellingu).

Rekord Guinessa za najwyższą figurę wydrukowaną w 3D 1

Nie tylko kamery

Firma BIVROST poza bogatą ofertą kamer 360 oraz rigów, może także poszczycić się całkiem niezłym oprogramowaniem – player 360. W skrócie program służący do odtwarzania wideo sferycznego, współpracujący z najbardziej popularnymi goglami takimi jak: Oculus Rify, OSVR, GearVR, czy HTC Vive.

Ciekawostka

Największy sukces oprogramowanie odniosło w branży erotycznej, w której to klienci szczególnie cenią sobie możliwości oferowane przez technologię VR.

Źródło: http://www.vrhunters.pl/Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Kamera do livestreamingu 360 oraz profesjonalny rig zaprezentowane przez warszawską firmę BIVROST

Komentowanie jest wyłączone.