Jednoczęściowa rama drukowana 3D od AREVO. Zobacz Emery ONE eBike!

Jednoczęściowa rama drukowana 3D od AREVO. Zobacz Emery ONE eBike!

Firma AREVO z Doliny Krzemowej ogłosiła partnerstwo z producentem rowerów, Franco Bicycles, aby dostarczyć pierwszą na świecie, drukowaną 3D, jednoczęściową ramę z włókna węglowego dla nowej linii eBike.

Nowy Emery ONE eBike jest wyposażony w unikalną konstrukcję unibody dzięki technologii AREVO, która wyznacza nowy standard w rowerach o wysokiej wydajności. Rama jest wykonana jako pojedyncza część, w przeciwieństwie do obecnych ram kompozytowych, które są wykonane z wielu części sklejonych ze sobą. Dzięki inteligentnemu rozmieszczaniu włókna węglowego, uzyskuje niespotykaną integralność strukturalną i stabilność. Proces powstawania ramy AREVO DNA AM, trwa zaledwie kilka dni i znacznie redukuje koszt produkcji.

Zobacz także: BigRep testuje pierwszą, drukowaną 3D i bezpowietrzną oponę rowerową

Zobacz także: ZENOS, drukowana 3D proteza ramienia do jazdy na rowerze

Ramy są produkowane w nowym, wielofunkcyjnym obiekcie AREVO w Milpitas, zaś osiągnięcie związane z Emery ONE stanowi kilka przełomowych rozwiązań dla producentów rowerów, do których firma zalicza:

Jednoczęściowa rama drukowana 3D od AREVO. Zobacz Emery ONE eBike! 1

  • Masową produkcję części kompozytowych, wykonanych w technologii AM, które są wykonane z materiałów termoplastycznych, które są twardsze i nadają się do recyklingu
  • Zastąpienie pracochłonnego procesu ręcznego w pełni zautomatyzowanym modelem produkcyjnym
  • Znacznie większą „swobodę projektowania” dla producentów rowerów, która stwarza możliwość wyprodukowania w pełni dostosowanych rowerów, wykonanych „na żądanie”

Jednoczęściowa rama drukowana 3D od AREVO. Zobacz Emery ONE eBike!

 „Wraz z wprowadzeniem Emery ONE, rozpoczęła się transformacja globalnego przemysłu rowerów kompozytowych”.

Przy projektowaniu ramy rowerowej Emery ONE brał także udział renomowany projektant przemysłowy, Bill Stephens ze StudioWest.

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.