Immensa Technology Labs złożyła pierwszy patent dla form budowlanych, drukowanych 3D

Immensa Technology Labs złożyła pierwszy patent dla form budowlanych, drukowanych 3D

Immensa Technology Labs, firma zajmująca się technologią druku 3D z siedzibą w Dubaju, oświadczyła, że ​​złożyła pierwszy patent dla form budowlanych, drukowanych 3D. Patent jest zastrzeżoną przez firmę Immensa metodą produkcji form do betonu i innych materiałów budowlanych z wykorzystaniem technologii addytywnych.

Opracowany przez inżynierów Edema Dugenboo i Eliasa El Dika z Immensa proces, wykorzystuje kombinację różnych technologii druku 3D do tworzenia form do odlewania betonu, cementu i materiałów gipsowych o skomplikowanych kształtach. Zgłoszone do opatentowania formy 3D są – wedle opinii przedstawicieli firmy- przeznaczone do wielokrotnego użytku, przyjazne dla środowiska i bardziej ekonomiczne niż ich tradycyjne odpowiedniki. Korzystanie z formy również „pozwala na szeroki wachlarz twórczych zastosowań, jednocześnie redukując obciążenia związane z obecnymi, dostępnymi metodami”.

Zobacz także: Modern Ornamental – projekt wspomagający ratowanie dziedzictwa architektonicznego

Immensa Technology Labs złożyła pierwszy patent dla form budowlanych, drukowanych 3D

Zobacz także: Drukowanie 3D z różnych materiałów w jednoetapowym procesie?

„Ten opatentowany proces znajduje się w czołówce innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych i jest zgodny ze strategią Sheikha Mohammeda bin Rashida Al Maktouma – powiedział Fahmi Al-Shawwa, dyrektor generalny Immensa Technology. W Immensa stale zachęcamy naszych inżynierów do przekraczania własnych możliwości, rozwijania potencjału i staramy się zaoferować im pozytywne i wzmacniające środowisko do tworzenia i pracy.”

Immensa Technology Labs została założona w 2016 roku, stawiając sobie za cel dostarczanie kompleksowych rozwiązań druku 3D. Firma angażuje się również w badania i rozwój technik druku 3D i ustanowiła wiele innych, zastrzeżonych technik wytwarzania.

Immensa Technology Labs złożyła pierwszy patent dla form budowlanych, drukowanych 3D 1

„Wierzymy w niezwykły potencjał druku 3D i jego niezliczone korzyści we wszystkich obszarach działalności, dzięki którym możemy obniżyć koszty, zredefiniować produktywność i wprowadzić innowacje. Cieszymy się, że otwieramy nasze drzwi i wspieramy środowisko druku 3D w Dubaju, ponieważ jesteśmy przekonani, że AM to kolejny duży krok w świecie produkcji.”- dodał Al – Shawwa.

 

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.