III edycja konkursu Most 3D Wanted już jutro

III edycja konkursu Most 3D Wanted już jutro

Koło Naukowe Młodych Mostowców Politechniki Gdańskiej organizuje III edycję konkursu Most 3D Wanted. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie konstrukcji mostowej, która zostanie wydrukowana w technologii druku 3D i poddana obciążeniu w laboratorium na maszynie wytrzymałościowej na terenie Politechniki Gdańskiej. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia na Politechnice Gdańskiej.
W konkursie wystartuje 16 drużyn z całej Polski, w skład których wchodzi po dwóch studentów kierunków technicznych. Zwycięży model, który przeniesie największą siłę w momencie ugięcia o 20 mm lub zniszczenia konstrukcji w stosunku do całkowitej masy konstrukcji po sklejeniu.

Konkurs przebiega dwuetapowo: w I etapie drużyny stworzyły projekt, który następnie został zweryfikowany i oceniony przez komisję składająca się z pracowników naukowych Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

Modele wszystkich zakwalifikowanych do finału drużyn zostaną wydrukowane wcześniej i wystartują w II etapie konkursu. Pierwszego dnia odbędzie się sklejanie modeli na Dziedzińcu Gmachu Głównego PG. Natomiast drugi dzień rozpocznie się od obciążania modeli w laboratorium, następnie odbędzie się seminarium konkursowe, na którym przedstawią swoje prezentacje sponsorzy oraz partnerzy konkursu. Rabbit Form jest oficjalnym partnerem wydarzenia. Tego samego dnia odbędzie się również ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród, które stanowią sprzęty elektroniczne o łącznej wartości ok. 4000 zł.

Poza główną kategorią konkursu, czyli najlepszy współczynnik wytrzymałości do masy, podczas III edycji konkursu nagrodzone zostaną także zespoły, które:
– najlepiej oszacowały nośność modelu
– wykonały najlepszą wizualizację modelu
– zaprojektowały najbardziej estetyczną konstrukcję

Zapraszamy oglądania zmagań najlepszych drużyn oraz udziału w kolejnych edycjach konkursu. Relację z obciążania modeli mostów będzie można oglądać na kanale Youtube Koła Naukowego Most Wanted 25 kwietnia w godzinach 10:00-12:00

Kanał Youtube Koła Naukowe Most Wanted:

https://www.youtube.com/channel/UC_sGqaQ-OUO_7nR86-lmPuQ

Strona wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/623598998031300/

Strona KN Most Wanted: https://www.facebook.com/knmostwanted/

Autor: Milena Piskorz

Źródło: materiały prasowe OrganizatoraNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.