Hyundai Mobis uruchamia nowe laboratorium druku 3D

Hyundai Mobis uruchamia nowe laboratorium druku 3D

Hyundai Mobis, firma zajmująca się częściami i usługami południowokoreańskiego giganta, produkującego samochody, uruchomiła nowe laboratorium projektowania i druku 3D. Obiekt ma na celu poprawę możliwości produkcyjnych firmy w zakresie technologii przyrostowych, oferując potencjał do szybkiego wytwarzania części do pełnowymiarowego samochodu.

Zobacz: Główny projektant Mini omawia przyszłość druku 3D w branży motoryzacyjnej

Warsztat kosztował firmę 2,8 miliona dolarów i rozciąga się na powierzchni 430 metrów kwadratowych w Centrum Technicznym Mabuk Hyundai Mobis w Yongin w prowincji Gyeonggi. Jest to jedno z nielicznych studiów projektowych na świecie, przeznaczonyce specjalnie do produkcji części samochodowych. Warsztat został wyposażony w zaawansowane urządzenia projektowe, w tym flotę drukarek 3D opartych na proszku a także maszyny do modelowania gliny.

Hyundai Mobis uruchamia nowe laboratorium druku 3D druk 3D w motoryzacji Druk 3D w przemyśle Hyundai Mobis 1

Obiekt Hyundai Mobis będzie używany do testowania różnych części samochodowych, zanim zostaną wysłane dalej. Zastosowanie technologii druku 3D oznacza, że ​​modelowanie samochodu, projektowanie próbek i etapy edycji mogą odbywać się bardzo blisko siebie, co usprawni proces. Możliwość spojrzenia na projekty drukowane w 3D na skali, a nie tylko wirtualne obrazy na ekranie komputera, pozwolą także projektantom pracować znacznie wydajniej. Drukowanie 3D modeli części samochodowych pozwoli określić, jak dana część będzie funkcjonować i jak zostanie zintegrowana z karoserią.

Autor: Milena Piskorz

Źródło:3ders.com; hyundai mobis

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.