HP otworzyło nowe centrum produkcji masowej w Chinach

HP otworzyło nowe centrum produkcji masowej w Chinach

HP nawiązał współpracę z Guangdong (Dali) 3D Printing Collaborative Innovation Platform, aby otworzyć nowe centrum produkcji masowej HP Multi Jet Fusion w Chinach.

Nowe centrum produkcji masowej HP Multi Jet Fusion, które zostało otwarte w sobotę 16 czerwca, znajduje się w miejscowości Dali, Foshan – głównym ośrodku produkcyjnym w prowincji Guangdong. Obsługiwane jest przez Guangdong Lanwan Intelligence Technology. Centrum będzie zasilane przez 10 systemów druku Multi Jet Fusion 3D i będzie korzystać wyłącznie z technologii HP w celu zapewnienia aplikacji produkcyjnych na dużą skalę.

Zobacz także: Naukowcy opracowali bezsilnikową, miniaturową łódź podwodną, drukowaną 3D

HP otworzyło nowe centrum produkcji masowej w Chinach druk 3D w biznesie

„Dzięki wdrożeniu technologii Multi Jet Fusion HP w naszym nowym, cyfrowym centrum produkcyjnym w Chinach, możemy lepiej i szybciej dostarczać naszym klientom efektywne kosztowo i produkcyjnie części”. – powiedział Luo Jun, dyrektor wykonawczy China 3D Printing Technology Industry Alliance i prezes Guangdong Lanwan Intelligence Technology.

Zobacz także: Cloud Pergola, niesamowita instalacja drukowana 3D na Biennale Architektury w Wenecji

Przedstawiciele władz krajowych i lokalnych, biznesu i środowisk akademickich, uczestniczyli w ceremonii otwarcia Centrum w Foshan. Ponadto HP, Guangdong Lanwan Intelligence Technology i Institute of Foshan, Nanhai Guangdong Technology University, podpisały memorandum zrozumienia (MoU) w celu promowania przyjęcia technologii druku 3D w południowych Chinach.

HP otworzyło nowe centrum produkcji masowej w Chinach druk 3D w biznesie 1

„Innowatorzy w dziedzinie produkcji cyfrowej przewodzą transformacji sektora wytwórczego o wartości 12 bilionów USD, produkując części przemysłowe w różnych branżach w ramach HP Multi Jet Fusion „- powiedział Stephen Nigro, prezes firmy 3D Printing, HP Inc. Jesteśmy podekscytowani wdrażeniem technologii HP Multi Jet Fusion w skali fabrycznej, aby zwiększyć dynamikę swojej działalności i przyspieszyć innowacje w branży. HP stara się wspierać naszą globalną społeczność partnerów w zakresie produkcji cyfrowej” – dodał na koniec Nigro.

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.