Hot Wire Extensions, czyli jak zrobić mebel z odpadów druku 3D

Hot Wire Extensions, czyli jak zrobić mebel z odpadów druku 3D

Drukujesz bez opamiętania? Zapychasz kosze odpadami? Nie rób tego! Bądź jak Tommy Lee Jones w „Ściganym” albo jeszcze  lepiej jak Seongil Choi i Fabio Hendry, czyli londyńskie studio Ilio, które we współpracy z firmą Digets2Widgets Falls postawiło na recykling. A efekty tej kooperacji są…zobaczcie zresztą sami.

Na wstępnym etapie swoich prac londyńczycy pozyskali sporą ilość nylonowego proszku – pozostałości po pracy profesjonalnych drukarek 3D SLS wykorzystywanych przez Digets2Widgets Falls. Potem, niczym Mc Gyver, potrzebowali już tylko pojemnika, krzemionki, nichromowego przewodu oraz prądu. Tak właśnie w dzisiejszych czasach powstają…taborety. Ale po kolei.

Jeden z taboretów stworzonych przez Studio Ilio
Najpierw, przy pomocy zwykłych obcęgów, Choi i Hendry nadali drutowi pożądany przez nich kształt. Kolejnym krokiem było umieszczenie konstrukcji w kontenerze, który wypełniono mieszaniną odpadów od Digets2Widgets Falls oraz krzemionki. Następnie do uformowanej konstrukcji podłączono prąd. Opór wytwarzany przez nichromowy drut spowodował podgrzanie go to temperatury około 500°C, a to z kolei spowodowało topienie się i wiązanie mieszaniny. Tym sposobem stopiony proszek oblepił drut, tworząc całkiem solidną konstrukcję mebla.

Hot Wire Extensions - schemat
Opracowaną metodę nazwano Hot Wire Extensions. Jak twierdzą sami twórcy, to niemal milowy krok w przekształcaniu liniowych struktur w masywne konstrukcje. Do tego są pewni, że ma ona potencjał, aby być wykorzystywaną na przemysłową skalę.

Taboret od Ilio
Zainteresowani? Jeśli tak, odsyłam was na stronę studia Ilio, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły na temat Hot Wire Extensions oraz galerię zdjęć dwunastu taboretów, które powstały przy jej zastosowaniu. Enjoy! 

Źródło: www.3dnatives.comwww.seongilchoi.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina