Holenderski CyBe Construction wydrukuje 3D domy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Holenderski CyBe Construction wydrukuje 3D domy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Holenderska firma drukująca 3D betonem, CyBe Construction, została wybrana jako dostawca technologii do budowy domów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).

Projekt budowy domów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez firmę CyBe ma zostać zrealizowany w Sharjah Research Technology and Innovation Park (SRTI Park). Jest on zgodny z Dubajską strategią Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, która zakłada wykorzystanie druku 3D do budowy co najmniej 25% nowych budynków w Dubaju do 2025 roku.  W ramach wspomnianej strategi rozwoju położono również nacisk na finansowanie przedsiębiorców zajmujących się drukiem 3D.

Zobacz także: W Arabii Saudyjskiej stanął pierwszy dom drukowany 3D, zrealizowany przez firmę CyBe

Holenderski CyBe Construction wydrukuje 3D domy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 1

zaprojektujemy szkolenie z druku 3d dla twojej firmy

Urządzeniem wybranym do budowy domów SRTI Park będzie mobilna betonowa drukarka 3D CyBe. Dzięki gumowym gąsienicom maszyna może swobodnie poruszać się po terenie. Drukarka może drukować z prędkością do 600 mm / s dzięki szybkoschnącej zaprawie betonowej, która może tworzyć struktury nośne w mniej niż godzinę. CyBe wyjaśnia, że ​​drukarka 3D ma wiele zastosowań, w tym szalunki, ściany, studzienki kanalizacyjne, łączniki i podłogi.

„Cieszymy się, że możemy rozpocząć ten ambitny projekt, który przekłada wizję i strategię na wprowadzenie wszelkiego rodzaju niezawodnych technologii przyszłości, aby służyć ludziom” – powiedział Hussain Al Mahmoudi, dyrektor generalny SRTI Park.

Zobacz także: Gaia, dom wydrukowany 3D z naturalnych materiałów, który kosztuje mniej niż iPhone

Holenderski CyBe Construction wydrukuje 3D domy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

SRTI Park, położony na północ od Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest ośrodkiem badawczym, skupiającym się na technologii wody, energii odnawialnej, technologii ochrony środowiska, cyfryzacji, wzornictwie przemysłowym 4.0 oraz mobilności i inteligentnych miastach. W ramach projektu SRTI Park, CyBe Construction będzie współpracować z rządem, sektorem prywatnym i środowiskiem akademickim, w tym z ekspertami z American University of Sharjah (AUS). AUS pracuje nad rozwojem druku 3D w budownictwie poprzez badania naukowe i kształcenie studentów od praktycznej strony. Jego rola w ramach współpracy z CyBe ma polegać na zapewnieniu wsparcia badawczego i wspieraniu rozwoju talentów.

 

Źródło: www.3dprintingindustry.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.