Holenderski CyBe Construction wydrukuje 3D domy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Holenderski CyBe Construction wydrukuje 3D domy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Holenderska firma drukująca 3D betonem, CyBe Construction, została wybrana jako dostawca technologii do budowy domów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).

Projekt budowy domów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez firmę CyBe ma zostać zrealizowany w Sharjah Research Technology and Innovation Park (SRTI Park). Jest on zgodny z Dubajską strategią Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, która zakłada wykorzystanie druku 3D do budowy co najmniej 25% nowych budynków w Dubaju do 2025 roku.  W ramach wspomnianej strategi rozwoju położono również nacisk na finansowanie przedsiębiorców zajmujących się drukiem 3D.

Zobacz także: W Arabii Saudyjskiej stanął pierwszy dom drukowany 3D, zrealizowany przez firmę CyBe

Holenderski CyBe Construction wydrukuje 3D domy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 1

Urządzeniem wybranym do budowy domów SRTI Park będzie mobilna betonowa drukarka 3D CyBe. Dzięki gumowym gąsienicom maszyna może swobodnie poruszać się po terenie. Drukarka może drukować z prędkością do 600 mm / s dzięki szybkoschnącej zaprawie betonowej, która może tworzyć struktury nośne w mniej niż godzinę. CyBe wyjaśnia, że ​​drukarka 3D ma wiele zastosowań, w tym szalunki, ściany, studzienki kanalizacyjne, łączniki i podłogi.

„Cieszymy się, że możemy rozpocząć ten ambitny projekt, który przekłada wizję i strategię na wprowadzenie wszelkiego rodzaju niezawodnych technologii przyszłości, aby służyć ludziom” – powiedział Hussain Al Mahmoudi, dyrektor generalny SRTI Park.

Zobacz także: Gaia, dom wydrukowany 3D z naturalnych materiałów, który kosztuje mniej niż iPhone

Holenderski CyBe Construction wydrukuje 3D domy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

SRTI Park, położony na północ od Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest ośrodkiem badawczym, skupiającym się na technologii wody, energii odnawialnej, technologii ochrony środowiska, cyfryzacji, wzornictwie przemysłowym 4.0 oraz mobilności i inteligentnych miastach. W ramach projektu SRTI Park, CyBe Construction będzie współpracować z rządem, sektorem prywatnym i środowiskiem akademickim, w tym z ekspertami z American University of Sharjah (AUS). AUS pracuje nad rozwojem druku 3D w budownictwie poprzez badania naukowe i kształcenie studentów od praktycznej strony. Jego rola w ramach współpracy z CyBe ma polegać na zapewnieniu wsparcia badawczego i wspieraniu rozwoju talentów.

 

Źródło: www.3dprintingindustry.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.