H&H 3D Plastics wprowadza nową linię szpul o rozmiarach przemysłowych

H&H 3D Plastics wprowadza nową linię szpul o rozmiarach przemysłowych

Producent filamentu z USA, H&H 3D Plastics, wprowadza nową linię szpul o rozmiarach przemysłowych, aby ułatwić rozwój wielkoformatowego druku 3D.

Amerykański producent filamentu, firma H&H wypuściła na rynek szpule w rozmiarze XL, ważącym 3,5 kg i więcej. Zwiększenie wagi pojedynczej szpuli jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z obsługą wielkoformatowych drukarek 3D, takich jak np. od BigRep czy Titan Robotics. „Jeśli uruchamiasz wydruk 3D, który zajmuje 48 godzin lub więcej, po prostu nie chcesz zmieniać materiału dwa, trzy lub cztery razy dziennie”, powiedział Shane Huffman, partner zarządzający w H&H. Nowa linia filamentów XL obejmuje kolor czarny i naturalny PETG. Szpulki 3,5 kg PETG i PLA będą miały średnice 1,75 mm i 2,85 mm (3 mm). Te, które będą miały niestandardowe wymiary, tj. powyżej 3,5 kg PLA i PETG, również będą dostępne dla klientów.

Zobacz także: Filamentive przedstawia w 100% recyklowany filament 3D z butelek PET

„Dostarczając PETG i PLA o rozmiarach przemysłowych, robimy postępy, dążąc do dostarczenia rozwiązań dla istniejących problemów w przestrzeni produkcyjnej związanej z drukiem 3D.”

Zobacz także: FiberForce wprowadza na rynek filamenty zgodne z systemem standaryzacji kolorów Pantone

H&H 3D Plastics wprowadza nową linię szpul o rozmiarach przemysłowych 1

„Od pewnego czasu produkujemy materiał PETG dla jednej z wiodących światowych marek AM i zaopatrujemy wiele czołowych firm i uniwersytetów w kraju w PLA (…) Z naszych badań i konsultacji z naszymi klientami jasno wynika, że ​​większe szpule mogą pomóc zaspokoić rosnące zapotrzebowanie w branży”.” – powiedział Zach Lichaa, partner zarządzający w H&H 3D Plastics.

 

Źródło: www.3dprintingindustry.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.