„Genius: 100 Visions Of The Future” jest pierwszą książką, drukowaną 3D… w kosmosie

„Genius: 100 Visions Of The Future” jest pierwszą książką, drukowaną 3D… w kosmosie

Projektant przemysłowy, Ron Arad, opracował pierwszą na Świecie, drukowaną 3D książkę z okazji 100 – lecia teorii względności Alberta Einsteina. Prototyp książki „Genius: 100 Visions Of The Future” został wydrukowany 3D na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w warunkach zerowej grawitacji.

Minęło ponad 100 lat, odkąd Albert Einstein stworzył ogólną teorię względności. Aby uczcić ten historyczny moment, Kanadyjscy Przyjaciele Hebrajskiego Uniwersytetu rozpoczęli globalny projekt, by uhonorować życie i dziedzictwo Alberta Einsteina oraz zainspirować kolejne pokolenia. Pierwsza książka drukowana 3D, „Genius: 100 Visions Of The Future” ma reprezentować zbiorową wizję ludzkości i jest zaprojektowana przez Rona Arada na podobieństwo słynnego naukowca. Jest ona zbiorem myśli 100 wpływowych myślicieli, artystów i naukowców naszych czasów.

Zobacz także: Brytyjscy naukowcy z The Big Bang Fair drukują 3D obiady w szkole, by zainteresować uczniów przedmiotami ścisłymi

„Zespół Genius 100 postanowił zrobić to, co wydawało się niemożliwe: stworzyć książkę, która przesunęła granice technologii, dzieląc się mądrością 100 różnorodnych myślicieli z całego świata.” – powiedziała Julie Toskan Casale, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Genius 100

"Genius: 100 Visions Of The Future" jest pierwszą książką, drukowaną 3D... w kosmosie 1

Docelowo ma powstać 300 egzemplarzy książek drukowanych 3D. Wydruk każdej w nich trwa około tygodnia.  Prototyp został wydrukowany 3D na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w warunkach zerowej grawitacji i był koordynowany przez japońskiego inżyniera aeronautyki i astronautę JAXA, Soichi Noguchi.

"Genius: 100 Visions Of The Future" jest pierwszą książką, drukowaną 3D... w kosmosie

Wśród osób, które przyczyniły się do powstania książki znaleźli się między innymi: nagradzana aktorka i piosenkarka Barbra Streisand, autor bestsellerów i pionier w dziedzinie medycyny integracyjnej, Deepak Chopra, działaczka na rzecz praw człowieka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, Nadia Murad, wielokrotnie nagradzana powieściopisarka i pisarka, Chimamanda Ngozi Adichie , mistrz zen i globalny przywódca duchowy, Thich Nhat Hanh oraz wielokrotnie nagradzany dyrygent muzyki klasycznej, Zubin Mehta oraz wielu innych.

 

Źródło: www.3ders.org; www.genius100visions.com/Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.