Freddy – żółw, którego uratowała technologia 3D

Freddy – żółw, którego uratowała technologia 3D

3D pomaga ludziom, co do tego nie mamy już żadnych wątpliwości. Ale czy jest w stanie pomóc zwierzętom? Zdecydowanie tak.

Poznajcie krótką historię żółwia Freddy’ego

Freddy został znaleziony podczas pożaru buszu na terenie Brazylii. W wyniku pożaru jego skorupa uległa praktycznie całkowitemu zniszczeniu. Biedny żółw miał niewielkie szanse na przeżycie. Na szczęście jego stanem zainteresowała się pewna grupa chirurgów, w środowisku zwanych zwierzęcymi super bohaterami – „The Animal Avengers”.

Freddy – żółw, którego uratowała technologia 3D 1

3D ratuje żółwia

Posiłkując się technologią 3D, postanowili oni zbudować dla Freddy’ego nową skorupę. Za pomocą skanerów 3D dokonali odpowiednich pomiarów, a następnie zaprojektowali skorupę, można powiedzieć „szytą na miarę”. Kolejnym etapem był wydruk, złączenie jej w jedną całość oraz wręczenie nowego nabytku Freddy’emu.

Freddy – żółw, którego uratowała technologia 3D

Coś jednak nie pasowało

Biała skorupa to jednak nie to, czego szukał Freddy. Jeden z chirurgów postanowił, pomalować ją na bardziej „żółwi” kolor, co spotkało się z dużo lepszym odbiorem ze strony żółwia.

Freddy – żółw, którego uratowała technologia 3D 2

Od tamtej pory Freddy jest cały, zdrowy, a przede wszystkim dumny ze swojej nowej skorupy.

A Wam jak się podoba takie zastosowanie technologii 3D?

Źródło: http://imgur.com/gallery/xXqPtProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Freddy – żółw, którego uratowała technologia 3D

Komentowanie jest wyłączone.