Francja – elegancja, czyli drukowana 3D mucha prosto z Paryża

Francja – elegancja, czyli drukowana 3D mucha prosto z Paryża

Co łączy Charliego Chaplina, Pee-Wee Hermana, Freda Astaire oraz Franka Sinatrę? Wszyscy ci panowie nosili muszkę, czyli datowaną na XIX wiek modyfikację krawata, która począwszy od 1880 roku stała się absolutnym must have wśród eleganckich mężczyzn. Tradycję noszenia na szyi wiązanego kawałka tkaniny  zapoczątkowali najprawdopodobniej siedemnastowieczni chorwaccy żołnierze, uczestnicy wojny trzydziestoletniej, a modę tę niemal natychmiast podchwycili i przenieśli na własny grunt francuscy żołdacy.

Teraz ten kawałek materiału zyskuje nową, idącą z duchem czasów, odsłonę. A wszystko za sprawą rodzeństwa Magne, współzałożycieli paryskiego przedsiębiorstwa Bits Tailor, na którego stronie każdy kreatywny poszukiwacz nietuzinkowych akcesoriów może zakupić skrojoną na własną miarę muchę, przy której produkcji kluczową rolę odgrywa druk 3D.

Mucha od Bits Tailor - model Heartbreaker

Pozwalamy klientom wykreować awangardę. Proponowane przez nas muchy to przekształcony w futurystyczny sposób, ponadczasowy symbol elegancji – mówi Vanessa Magne.

Beżowa mucha Bits Tailor
Do wyboru jest kilka modeli, dostępnych w wielu kolorach, od białego, przez róż, czerwień, brąz, po czerń, a każdy z nich może być sygnowany np. pierwszą literą imienia szczęśliwego posiadacza tego wyjątkowego akcesorium. Ceny, mówiąc bardzo kolokwialnie, nie urywają tylnej części ciała. Za muchę zapłacimy od 59 do 89 euro plus koszty wysyłki, no chyba, że obkupimy się bardziej – od 99 euro wysyłka jest darmowa. Moim zdaniem dość drogo, ale z drugiej strony zyskujemy coś naprawdę oryginalnego.

Zielona mucha Bits Tailor

Bits Tailor to jednak nie tylko muchy. W sklepie internetowym znajdziemy też m.in. biżuterię (naszyjniki i kolczyki, których ceny rozpoczynają się od przyzwoitych 19 euro) oraz linię etui dedykowanych Iphonom.

Wydrukowane w 3D kolczyki-flamingi od Bits Tailor
Wydrukowana obudowa do Iphona 6 w stylu Oreo
Oprócz tego klienci Bits Tailor mają również możliwość stworzenia produktu według własnego projektu. Pomocą służyć będzie im asystent, a gotowy wydruk trafi wprost do ich domu, wykończony – jak mówi sama Magne – “by hand with love in Paris.”

Zamierzacie zrobić zakupy u Bits Tailor? Podzielcie się opiniami!

Źródło: 3dprint.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
3 thoughts on “Francja – elegancja, czyli drukowana 3D mucha prosto z Paryża

Komentowanie jest wyłączone.