Ford rozpoczyna przygodę z technologią CLIP 3D

Ford rozpoczyna przygodę z technologią CLIP 3D

Nie dalej niż przed kilkoma miesiącami donosiłam wam o CLIP – technologii autorstwa firmy Carbon 3D, dzięki której ultra szybkie drukowanie miało stać się faktem. Dzisiaj temat powraca za sprawą Forda.

Ford, koncern samochodowy, który swoim modelem T zapoczątkował w 1908 roku erę masowej motoryzacji, znowu podejmuje się pionierskich działań. Pod koniec czerwca przedstawiciele amerykańskiego oddziału firmy ogłosili, że zamierzają wykorzystywać CLIP w produkcji swoich pojazdów.

O CLIP poczytacie sobie tutaj. W skrócie, jest to rewolucyjna technologia oparta na kształtowaniu obiektów z płynnej żywicy, zdolna do drukowania obiektów w czasie od 25 do 100 razy szybszym niż robią to powszechnie stosowane metody.

zaprojektujemy szkolenie z druku 3d dla twojej firmy

CLIP czyli szybki wydruk projektu Carbon 3D
Na czym polega zatem pomysł Forda? Koncern, który uruchomił niedawno program badawczy poświęcony obecności druku 3D w sektorze motoryzacyjnym, zwrócił uwagę na ogromny potencjał CLIP. Szybkość tej technologii może znacząco przyspieszyć prace nad nowymi modelami.

Jeśli zastosowanie CLIP w produkcji naszych samochodów się powiedzie, zaoszczędzimy miliony – mówi Ellen Lee z Forda.

Część dla Forda powstała przy użyciu technologii 3D
Aktualnie Ford testuje technologię CLIP w produkcji przepustów kablowych (dławików), które mają zostać wykorzystane w nowym, napędzanym elektrycznie Focusie. Jak dotychczas czas wytwarzania tego elementu udało się skrócić aż o 2/3. Ciągle trwają prace nad zastosowaniem ultra szybkiego druku m.in. w produkcji zderzaków.

Kilka prototypów wydrukwanych dzięki drukarkom Carbon 3D
Źródło: www.3dnatives.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
2 thoughts on “Ford rozpoczyna przygodę z technologią CLIP 3D

Komentowanie jest wyłączone.