Firma BASF prezentuje nową gamę materiałów do drukowania 3D

Firma BASF prezentuje nową gamę materiałów do drukowania 3D

Firma BASF 3D Printing Solutions prezentuje wiele nowych dodatków do swojej oferty materiałów na tegorocznej konferencji Additive Manufacturing Group (AMUG), odbywającej się w dniach od 8 do 12 kwietnia 2018r. Konferencja ma miejsce w St. Louis, w stanie Missouri. We współpracy z Essentium Materials, firma BASF 3D Printing Solutions stopniowo buduje globalną sieć dystrybucji filamentu. Obie firmy łączą swoje materiały filamentowe pod nazwą Ultrafuse.

Oprócz produktów FDM / FFF, BASF opracowuje również materiały do ​​bardziej zaawansowanych technik druku 3D. Ultrasint PA6 LM X085 to nowy materiał stworzony do stosowania w procesach selektywnego spiekania laserowego (SLS). Jest to szary proszek na bazie poliamidu 6, o temperaturze topnienia około 193 stopni Celsjusza, i jest łatwy do obróbki na większości powszechnie używanych maszyn SLS.

„Te właściwości pozwalają nam oferować materiały oparte na PA6, szczególnie w branży motoryzacyjnej i towarów konsumpcyjnych, gdzie obecnie istnieje tylko wybór pomiędzy różnymi typami PA11 i PA12” – wyjaśnia Alexander Cochrane, kierownik ds. Marketingu w BASF 3D Printing Solutions.

BASF pracuje również nad rozszerzeniem oferty materiałów fotoreaktywnych, mając nadzieję na skupienie się na tym obszarze, aby wykorzystać możliwości rozwoju ceramiki drukowanej 3D do zastosowań inżynieryjnych. Oferowany przez firmę materiał Photo-Resin X004M, który niedawno stał się dostępny, został specjalnie zoptymalizowany pod kątem stereolitografii (SLA), cyfrowego przetwarzania światła (DLP) i drukarek LCD.

Autor: Milena Piskorz

Źródło: www.3ders,org; BASF

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.