FiberForce wprowadza na rynek filamenty zgodne z systemem standaryzacji kolorów Pantone

FiberForce wprowadza na rynek filamenty zgodne z systemem standaryzacji kolorów Pantone

FiberForce, włoski dostawca filamentu do drukarek 3D, ogłosił wprowadzenie na rynek linii kolorowych materiałów polimerowych na bazie systemu standaryzacji kolorów – Pantone Matching System (PMS).

Współpraca między FiberForce a Pantone doprowadziła do natychmiastowego wprowadzenia szeregu materiałów do druku 3D w zatwierdzonych kolorach Pantone Matching System. Do grupy materiałów zaliczają się ABS, PLA, TPU, kompozyty a także kilka gatunków nylonu.

Zobacz także: Prusa Research z własną marką filamentu zwanego Prusament
FiberForce wprowadza na rynek filamenty zgodne z systemem standaryzacji kolorów Pantone

„Współpraca z FiberForce Italy zapewnia projektantom pracującym z nowatorskimi materiałami i zaawansowaną technologią możliwość wprowadzenia kolorów Pantone do swoich kreacji 3D” – powiedział Adrian Fernandez, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Pantone. „Wykorzystanie zatwierdzonych kolorów Pantone w procesie drukowania 3D umożliwia użytkownikom zwiększenie mocy kolorów i wizualizację próbek, które naprawdę pokazują zamierzenie projektowe” – dodał.

Zobacz także: Verbatim wprowadza na rynek przyjazny dla środowiska filament DURABIO

FiberForce wprowadza na rynek filamenty zgodne z systemem standaryzacji kolorów Pantone 1

FiberForce wprowadza obecnie pierwszą część filamentów w zatwierdzonych kolorach PMS, zapewniając klientom najwyższe standardy jakości, nie tylko w odpowiedzi na rosnące potrzeby przemysłu. Nowe materiały nadają się do kreatywnego projektowania produktów, odzieży, mody, architektury, domu i akcesoriów. To portfolio materiałów i inspirujących kolorów będzie nadal rosło, oferując projektantom szerokie możliwości opracowywania prototypów i produktów, które są zgodne z kreatywnością, inspirowaną przez Pantone.

 

Źródło: www.tctmagazine.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.