European VR Congress w Centrum Nauki Kopernik

European VR Congress w Centrum Nauki Kopernik

Jesteś pasjonatem nowoczesnych technologii? Wirtualna rzeczywistość zawładnęła bez reszty twoim sercem? A może po prostu jesteś w Warszawie i nie masz planów na najbliższy czwartek i piątek? Tak czy inaczej, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, gdzie już 3 i 4 listopada zagości European VR Congress.

Warszawa stolicą VR

Na dwa dni Warszawa stanie się europejską stolicą wirtualnej rzeczywistości. European VR Congress ma być pierwszym w Polsce wydarzeniem w tak szerokim zakresie poruszającym zagadnienia związane z tą technologią. W programie imprezy znajdzie się miejsce dla kilkunastu prezentacji i debat, podczas których eksperci i praktycy opowiedzą o znaczeniu virtual reality dla współczesnego świata. Dowiemy się m.in., jak nowa technologia może wpłynąć kinematografię, reklamę, czy – o wiele nam bliższe -zakupy i życie towarzyskie.

Równolegle do części teoretycznej odbywać się będzie expo. Odwiedzający je będą mogli nie tylko przyjrzeć się możliwościom producentów z branży VR, ale również zanurzyć się w wirtualną rzeczywistość. Nie zabraknie też okazji do networkingu.

Różdżka, Małaszyński i wirtualny Beksiński

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. autorzy De Profundis – projektu, dzięki któremu odwiedzający będą mogli zgłębić przestrzeń najbardziej znanych dzieł Zdzisława Beksińskiego.

W Centrum Nauki Kopernik pojawi się również studio Mimo VR, a więc twórcy obrazu „Para nie do pary” – pierwszego polskiego serialu, który można oglądać w technologii 360 stopni.

Specjalne atrakcje dla odwiedzających zapowiedzieli również Ricoh, studio filmowe VREC oraz VR Premium.

Trochę teorii

W części teoretycznej imprezy weźmie udziała m.in. Kelli Peter – International Account Director w Discovery Agency, która opowie o początkach, rozwoju i doświadczeniach w wykorzystywaniu VR przez Discovery oraz Barbara Berkan – współzałożycielka Mimo VR, która przybliży finansowe korzyści jakie mogą płynąć z wirtualnej rzeczywistości. Swoje wykłady poprowadzą również: Katarzyna Jaklewicz – dyrektor Działu Rozwoju Cyfrowego Gazety Wyborczej, Paweł Surgiel – założyciel i CEO firmy BIVROST oraz Jakub Pędziwiatr – Prezes Lemon&Orange.

Zobacz róniewrz: Kamera do livestreamingu 360 oraz profesjonalny rig zaprezentowane przez warszawską firmę BIVROST

European VR Congress w Centrum Nauki Kopernik

Więcej o programie konferencji można dowiedzieć się na stronie vrcongress.pl.

Zainteresowani? Centrum Nauki Kopernik czeka. A my polecamy Wam ściągnięcie aplikacji umożliwiającej uczestnikom dostęp do wszelkich niezbędnych informacji o wydarzeniu, aktualnego programu, biogramów prelegentów, opisów firm partnerskich. Jej użytkownicy zyskują również możliwość wymiany opinii na temat wydarzenia.

Linki do pobrania:

app-google-300x89app-ios-300x89 app-html-300x89

Autor: Aleksandra Skimina