Duży druk 3D w krótkim czasie? To już możliwe.

Duży druk 3D w krótkim czasie? To już możliwe.

Chyba wszyscy zgodzimy się ze stwierdzeniem, iż technologia druku 3D niesie za sobą mnóstwo zalet. Daje nam swobodę i elastyczność, dzięki którym możemy drukować praktycznie wszystko, co tylko sobie wymarzymy (no i wcześniej zaprojektujemy).

Jedynym „ale” dotyczącym druku 3D, które przychodzi mi teraz na myśl jest prędkość. Owszem, małe przedmioty drukuje się świetnie – szybki projekt i szybki druk. Schody zaczynają się, gdy chcemy wydrukować coś naprawdę dużego.

Jest na to recepta

Firma Autodesk postanowiła pochylić się nad tym problemem. Powołała do życia tzw. Projekt Escher, którego zadaniem jest wydobycie potencjału śpiącego w drukarkach 3D i jednoczesne przyśpieszenie całego procesu.

Zobacz również: Skanery 3D zaklęty w lustrze

Jak stwierdził Cory Bloom (jeden z autorów projektu) – ludzie mają dość wybierania między szybkim drukiem małych przedmiotów, a wolnym drukiem dużych obiektów. Chcą po prostu drukować, nie martwiąc się o czas.

Dobra, dobra fajne słówka, ale jak to działa?

Twórcy z Autodesk obrali całkiem niecodzienną metodę. W trakcie, gdy większość producentów prześciga się w tworzeniu coraz nowszych sprzętów, twórcy Projektu Escher postąpili zupełnie inaczej. Nie chcieli bowiem wprowadzać na rynek kolejnej, jeszcze większej drukarki 3D. Swoje wysiłki skupili na stworzeniu wyłącznie samego oprogramowania, które pozwala zarządzać kilkoma urządzeniami naraz – oczywiście po uprzednim podłączeniu ich do siebie.

Sprytne podejście

Sami twórcy mówią o nim, że jest to system, w którym wiele niezależnych urządzeń współpracuje ze sobą w celu wyprodukowania jednego elementu. Jest szybciej, gdyż pracę, którą dotychczas wykonywała jedna drukarka, teraz wykonuje ich kilka (lub kilkanaście). Sami zobaczcie:

Nowa jakość w stary wydaniu

Bezsprzecznie, nowe oprogramowanie wprowadza całkiem unikatową jakość do już obecnych i dostępnych na rynku drukarek 3D. Co ważne, wykorzystuje istniejącą technologię, dzięki czemu nie naraża swoich użytkowników na ponoszenia dodatkowych kosztów (np. związanych z zakupem nowego sprzętu).

Duży druk 3D w krótkim czasie? To już możliwe. 1 Duży druk 3D w krótkim czasie? To już możliwe. 2

To jak? Kto chce wypróbować?

Źródło: 3ders.org/Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)