Drukowanie wielokolorowe? To już możliwe z drukarka Zmorph

Drukowanie wielokolorowe? To już możliwe z drukarka Zmorph

Pewnie wiele razy chcieliście (lub zastanawialiście się jak) wydrukować elementy w kilku kolorach na raz. Oczywiście bez konieczności ich malowania, tak aby element był gotowy zaraz po wyjściu z drukarki Zmorph. Bez używania specjalistycznych farb, bez obróbki post-produkcyjnej i wreszcie bez straty czasu.

Od dzisiaj jest to bardzo proste

Wystarczy skorzystać z najnowszego ZMorph’a 2.0 SX z wbudowanym narzędziem DUAL PRO oraz oprogramowania Voxelizer. Ten zestaw jest w stanie tworzyć dzieła sztuki, które do tej pory były zarezerwowane jedynie dla nośników 2D (obrazów czy rysunków).

Czy druk 3D jest sexy? Poznajcie Zmorph 2.0 SX

zaprojektujemy szkolenie z druku 3d dla twojej firmy

Istnieją pewne ograniczenia

„Nie od razu Kraków zbudowano”, jak mówi stare polskie przysłowie. Osoby z niecierpliwością czekające na możliwość druku wielokolorowego mogą być nieco zawiedzione. Albowiem, na ten moment drukowanie możliwe jest jedynie w mieszanie dwóch kolorów z pomocą głowicy Zmorph.  Nie ma się czym martwić, znając tempo w jakim rozwija się ta branża, druki wielokolorowe będą możliwe znacznie szybciej, niż nam to się wydaje.

A jak to działa?

Mechanizm działania, choć na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowany, tak naprawdę jest dziecinnie prosty. W przeciwieństwie do tradycyjnych drukarek 3D, ZMorph posiada 2 aplikatory materiału (w 2 kolorach), umieszczone po przeciwnych stronach drukarki. Jeśli chodzi o materiał, drukarka obecnie współpracuje jedynie z PLA.

Autorzy tego rozwiązania sądzą, że najlepiej odnajdzie się ono zwłaszcza w sztuce i rękodziele.

15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a 3

Co dalej?

Obecnie twórcy tego innowacyjnego urządzenia pracują nad kolejnymi usprawnieniami. Na pierwszym miejscu znajduje się możliwość użycia innych materiałów (w tym ABS). Następny ich krok stanowić będzie poszerzenie dostępnych barw, a co za tym idzie, wprowadzenie druku wielokolorowego.

Źródło: blog.zmorph3d.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


4 thoughts on “Drukowanie wielokolorowe? To już możliwe z drukarka Zmorph

Komentowanie jest wyłączone.