Drukowanie wielokolorowe? To już możliwe z drukarka Zmorph

Drukowanie wielokolorowe? To już możliwe z drukarka Zmorph

Pewnie wiele razy chcieliście (lub zastanawialiście się jak) wydrukować elementy w kilku kolorach na raz. Oczywiście bez konieczności ich malowania, tak aby element był gotowy zaraz po wyjściu z drukarki Zmorph. Bez używania specjalistycznych farb, bez obróbki post-produkcyjnej i wreszcie bez straty czasu.

Od dzisiaj jest to bardzo proste

Wystarczy skorzystać z najnowszego ZMorph’a 2.0 SX z wbudowanym narzędziem DUAL PRO oraz oprogramowania Voxelizer. Ten zestaw jest w stanie tworzyć dzieła sztuki, które do tej pory były zarezerwowane jedynie dla nośników 2D (obrazów czy rysunków).

Czy druk 3D jest sexy? Poznajcie Zmorph 2.0 SX

Istnieją pewne ograniczenia

„Nie od razu Kraków zbudowano”, jak mówi stare polskie przysłowie. Osoby z niecierpliwością czekające na możliwość druku wielokolorowego mogą być nieco zawiedzione. Albowiem, na ten moment drukowanie możliwe jest jedynie w mieszanie dwóch kolorów z pomocą głowicy Zmorph.  Nie ma się czym martwić, znając tempo w jakim rozwija się ta branża, druki wielokolorowe będą możliwe znacznie szybciej, niż nam to się wydaje.

A jak to działa?

Mechanizm działania, choć na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowany, tak naprawdę jest dziecinnie prosty. W przeciwieństwie do tradycyjnych drukarek 3D, ZMorph posiada 2 aplikatory materiału (w 2 kolorach), umieszczone po przeciwnych stronach drukarki. Jeśli chodzi o materiał, drukarka obecnie współpracuje jedynie z PLA.

Autorzy tego rozwiązania sądzą, że najlepiej odnajdzie się ono zwłaszcza w sztuce i rękodziele.

15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a 3

Co dalej?

Obecnie twórcy tego innowacyjnego urządzenia pracują nad kolejnymi usprawnieniami. Na pierwszym miejscu znajduje się możliwość użycia innych materiałów (w tym ABS). Następny ich krok stanowić będzie poszerzenie dostępnych barw, a co za tym idzie, wprowadzenie druku wielokolorowego.

Źródło: blog.zmorph3d.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


4 thoughts on “Drukowanie wielokolorowe? To już możliwe z drukarka Zmorph

Komentowanie jest wyłączone.