Drukarki 3D na pocztach? Jeszcze nie w Polsce

Drukarki 3D na pocztach? Jeszcze nie w Polsce

Jeśli na liście zakupów masz książkę „Kuchnia żydowska”, wafelki, cukierki, bombonierkę, grę planszową, mydło i świnkę-skarbonkę, to nie musisz się ani dwoić i troić, ani też biegać od sklepu do sklepu. Wystarczy, że odwiedzisz najbliższy urząd pocztowy, a tam z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz wszystkie potrzebne ci artykuły. Owszem. Gama produktów i usług oferowanych przez Pocztę Polską rozszerza się w dość dynamicznym tempie. Francuska La Poste poszła jednak o krok dalej.

I tak, klienci kilku francuskich placówek pocztowych mogą w oczekiwaniu na swoją kolej do okienka (a wierzcie mi, nie trwa to krótko) wydrukować sobie coś w 3D. Trzy z nich zlokalizowane są w regionie paryskim, jedna w Bordeaux, a 30 marca br. do czterech poprzednich dołączyło biuro pocztowe z Nantes w Bretanii.

Na każdej z tych poczt znajdziemy stanowisko wyposażone nie tylko w drukarkę, ale i komputer gotowy do obróbki plików. Mniej wprawni w drukowaniu mogą poprosić o pomoc specjalnie przeszkolony w tym temacie personel, który – zapewne z uśmiechem na twarzy i anielską cierpliwością – objaśni nawet największemu laikowi nie tylko, w jaki sposób korzystać z Mojo de Stratasys (bo właśnie w ten model sprzętu wyposażono placówki pocztowe nad Sekwaną), ale również, jak stworzyć sam projekt wydruku.

Drukarka 3D na jednej z francuskich poczt

Obszar roboczy Mojo jest dość umiarkowany (12.7 x 12.7 x 12.7 cm), ale ciągle wystarczający dla wydrukowania obudowy do telefonu, niewielkiego prototypu czy też niewielkiej części zamiennej. Drukujemy wyłącznie z ABSPlus P430, a dostępne kolory to m.in.: szary, oliwkowy, fluorescencyjna żółć, czerwień oraz kość słoniowa.

Klienci, którzy chcieliby wydrukować większe elementy lub pracować z innym materiałem, mogą zgłosić się do pracownika poczty, a ten skontaktuje ich z zewnętrznymi partnerami, którzy będą w stanie zmaterializować ich projekt.

Pasjonaci druku 3D mogą śmiało zakrzyknąć: „Vive la France!”

Koszt pocztowego wydruku 3D to co najmniej 30 euro.

Źródło: www.priximprimante3d.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
4 thoughts on “Drukarki 3D na pocztach? Jeszcze nie w Polsce

Komentowanie jest wyłączone.