Drukarki 3D BigRep zostaną wyposażone w systemy sterowania i napędy Bosch Rexroth

Drukarki 3D BigRep zostaną wyposażone w systemy sterowania i napędy Bosch Rexroth

Firmy BigRep i Bosch Rexroth ogłosiły dziś partnerstwo na rzecz rozwoju – po raz pierwszy drukarki 3D firmy BigRep zostaną wyposażone w najnowocześniejsze systemy sterowania CNC i napędy Bosch Rexroth.

Drukowanie przestrzenne staje się technologią produkcyjną dla Factory of the Future i ma już znaczący wpływ na prototypowanie i małą produkcję seryjną. Bosch Rexroth angażuje się w tę innowacyjną technologię. Z jednej strony, specjalista technologii napędów i sterowania wykorzystuje proces drukowania 3D, aby umożliwić szybkie i tanie tworzenie modeli, wzorów, prototypów, narzędzi i produktów końcowych. Z drugiej strony firma oferuje komponenty i rozwiązania do drukowania 3D.

Zobacz także: BigRep testuje pierwszą, drukowaną 3D i bezpowietrzną oponę rowerową

Drukarki 3D BigRep zostaną wyposażone w systemy sterowania i napędy Bosch Rexroth bigrep bosch druk 3D w biznesie

Zobacz także: Unikatowa felga drukowana 3D od BigRep

Łącząc ekspertów w dziedzinie technologii napędów i sterowania z ekspertami w zakresie druku 3D na dużą skalę, branża druku 3D będzie szybciej i bardziej opłacalnie kreować modele, wzory, prototypy, narzędzia i produkty końcowe.

Drukarki 3D BigRep zostaną wyposażone w systemy sterowania i napędy Bosch Rexroth bigrep bosch druk 3D w biznesie 1

„W różnych branżach klienci szukają niezawodnych i wydajnych drukarek 3D, aby produkować części najwyższej jakości. Ponieważ BigRep jako pierwszy zintegrował systemy sterowania CNC w drukarkach 3D, zmienimy definicję produkcji addytywnej. Kontrolki Rexroth są także doskonałą platformą zapewniającą naszym drukarkom 3D pełną łączność z istniejącymi systemami produkcyjnymi i automatyzacji.”- mówi prezes BigRep, dr Stephan Beyer

Thomas Fechner, dyrektor Business Unit New Business w Bosch Rexroth, mówi: „Ta współpraca pokazuje, że Bosch Rexroth stale rozwija zrównoważone technologie i nowe rozwiązania automatyki przemysłowej dla Factory of the Future”.

 

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.