Drukarka 3D załączona do gazety?! Tak, jest już dostępna w Polsce!

Drukarka 3D załączona do gazety?! Tak, jest już dostępna w Polsce!

Pod koniec listopada ubiegłego roku pisaliśmy o pomyśle wprowadzenia na włoski rynek pisma hobbystycznego wraz z załączonymi elementami drukarki 3D do samodzielnego montażu. Wówczas raczej mało prawdopodobnym wydawał nam się scenariusz zaadaptowania tego pomysłu w Polsce. Nie minęły 2 miesiące a okazało się, że plan wydawnictwa Hachette, dotyczący wypuszczenia pisma na rodzimy rynek stanął u progu realizacji. Tak, od 14 stycznia bieżącego roku można kupić drukarkę 3D w kioskach! Po skontaktowaniu się z wydawnictwem Hachette, jako pierwsi mamy przyjemność przekazać  tę informację naszym Czytelnikom.

Zbuduj drukarkę 3D i twórz modele korzystając z nowoczesnej technologii”, pod takim hasłem Hachette zachęca potencjalnych użytkowników do prenumeraty pisma.

Drukarka 3D, którą będzie można zbudować nazywa się „Rappy” i została zaprojektowana przez włoską firmę Sharebot. Jest to dokładnie ten sam model drukarki, który pojawił się nakładem rzeczonego wydawnictwa na włoskim rynku. Dla przypomnienia możecie przeczytać na ten temat w artykule pt.” Kup drukarkę 3D…prosto z kiosku” z listopada 2014.

Sharebot Rappy 3d - źródł: wired.it

Sharebot Rappy 3d – źródł: wired.it

Przypomnijmy zatem podstawowe parametry „Rappy”:

  • pole zadruku wynosi 140 x 150 x 90 mm
  • dysza ekstrudera wynosi 0,35 mm
  • szybkość druku: 33 cm 3/h
  • filament: PLA 1,75 mm

Rama drukarki jest skonstruowana z gwintowanych prętów oraz elementów plastikowych, formowanych wtryskowo. Całość zamknięta jest w obudowie z plastiku o wysokiej gęstości. Oprogramowanie typu open source jest kompatybilne z systemami Windows, Mac OS i Linux.

Do drukarki została załączona instrukcja montażu wraz z kompletnym kursem wprowadzającym w świat druku 3D. Kurs będzie się odbywał na 3 poziomach: podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Program obejmuje także doskonalenie umiejętności projektowania i modelowania 3D. Gazetka jest wzbogacona także o szereg ilustracji, które mają za zadanie ułatwić montaż maszyny „krok po kroku”.

drukarka prenumarata instrukcja 2

drukarka prenumarata instrukcja

Wydawca zadbał także o tych, którzy zamiast modelować, wolą bazować na gotowych projektach.

W tym celu ze strony Thingiverse będzie można pobrać gotowe modele w postaci np. wazy, etui, okularów czy klucza dla majsterkowiczów. 

Jakie są koszty zbudowania takiego domowego „minilaboratorium”, jak opisuje swój produkt Hachette? Cena pierwszego numeru wynosi 9,99 zł, kolejne odpowiednio 29,99 zł i 39,99 zł. Cała seria przewiduje 80 numerów, których łączna wartość wynosi ok 3200zł.

Wraz z prenumeratą pisma możemy spodziewać się prezentów od redakcji w składzie których są pendrive USB o pojemności 4GB, filament PLA czy też lupa modelarska.

drukarka prenumarata prezenty

Prenumeratę można zamówić telefonicznie pod numerem (22) 48 75 333 lub wysyłać kupon zamówienia na prenumeratę, który będzie dołączony do numeru 1 lub 2 a także mailowo na adres bok@hachette.com.pl ; Niebawem będzie można także wypełnić formularz na stronie http://www.drukarka3d-model.pl/prenumerata.php . Na tej stronie zostaną udostępnione też szczegółowe informacje dotyczące całości kolekcji.

Jestem bardzo ciekawa z jakim przyjęciem spotka się propozycja Hachette na polskim rynku. Przyznam, że jestem nieco zdumiona tym pomysłem, ale jednocześnie cieszę się, że świadomość istnienia tej technologii ma szansę dotrzeć do ogromnej liczby osób. Dziś już przecież nie ma sensu sprzeczać się nad jej użytecznością, bo coraz szerzej mówi się o jej wykorzystaniu w wielu dziedzinach życia. Architektura, medycyna, świat mody….czas na rodzinę przysłowiowych „Kowalskich”, którzy w domowym zaciszu będą mogli kreatywnie spędzić czas, zarówno podczas budowania drukarki jak i jej użytkowania.

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Milena Piskorz

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


3 thoughts on “Drukarka 3D załączona do gazety?! Tak, jest już dostępna w Polsce!

Komentowanie jest wyłączone.