Druk 3D w wykonaniu tych najmłodszych

Druk 3D w wykonaniu tych najmłodszych

Firma zajmująca się drukiem 3D – Makerbot we współpracy z społecznością Thingiverse, regularnie publikuje krótką listę interesujących projektów 3D, których po prostu nie można przegapić. Za częścią z nich stoją naprawdę młodzi wynalazcy. Zobaczcie, co tym razem udało im się przygotować.

Z myślą o potrzebujących

17-letni Matt i jego o rok młodszy kolega Brian, jak na tak młody wiek wykazali się niebywałą empatią. Stworzyli oni bowiem 2 niezwykłe urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o osobach cierpiących na różne schorzenia.

Niezwykły otwieracz do butelek

To wynalazek Matt’a. Nasz młody wynalazca stworzył go z myślą o swoim ojcu. Małe zakrętki występujące w większości dostępnych na rynku butelek z lekarstwami, stanowiły barierę nie do pokonania. Matt postanowił skonstruować specjalny otwieracz w kształcie krzyża, który nałożony na zakrętkę, bez problemu pozwoli ją otworzyć praktycznie każdemu. Kto wie, może w przyszłości, poza ojcem Matt’a, będą mogły z niego skorzystać także inne osoby.

Druk 3D w wykonaniu tych najmłodszych

Pomoc dla chorych

Brian postanowił pochylić się nad problemem osób cierpiących na chorobę Parkinsona. Dzięki technologii 3D stworzył on specjalny uchwyt umożliwiający wygodne spożywanie posiłków. Tym razem inspiracją do tego działania był dziadek Briana.

Druk 3D w wykonaniu tych najmłodszych 1

Obaj młodzieńcy już od najmłodszych lat pasjonowali się projektowaniem i drukiem 3D, kto by pomyślał, że w tak młodym wieku stworzą tak inspirujące dzieła.

Nie wszystkim twórcom towarzyszyły tak szczytne idee

Cześć młodych konstruktorów postawiła na wykonanie dzieł sztuki w technologii 3D, i tak:

Grupa utechlab przygotowała miniaturową wersję Koloseum.

Druk 3D w wykonaniu tych najmłodszych 3

Yuval 15-letni Yuval przygotował “maszynę grającą”, która naprawdę gra, zobaczcie sami:

Natomiast zaledwie 13-letni Aidan postawił na model  bacteriofagu  – sprawdźcie w Wikipedii, co to takiego:).

Druk 3D w wykonaniu tych najmłodszych 4

Nie macie wrażenia, że druk 3D już dawno przestał być jedynie ciekawostką, czy też nowinką służącą jedynie do zabawy? Jak widać, ta technologia potrafi zmieniać ludzkie życie, które dzięki niej staje się po prostu lepsze.

Źródło:www.3ders.orgProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)