Druk 3D wspiera rozwój edukacji – 6 przykładów

Druk 3D wspiera rozwój edukacji – 6 przykładów

Silnik spalinowy, żarówka elektryczna, Internet, czy wreszcie microchipy – wynalezienie tych rzeczy miało niebywały wpływ na rozwój edukacji na świecie. Czy drukarka 3D może dołączyć do tego zacnego grona? Przekonajcie się sami, oto 6 przykładów, do czego może inspirować technologia 3D.

Zobacz również: Dotykowe książki 3D uczą i bawią

  1. Interakcja na linii fizycznego świata a baz danych 3D

Inżynierowie coraz częściej nie wyobrażają sobie pracy bez technologii 3D. Dzięki drukarkom w bardzo prosty i szybki sposób mogą wizualizować swoje pomysły, sprawdzając przy tym wygląd projektów, ich bezpieczeństwo oraz ergonomię.

Projektowanie staje się coraz łatwiejsze - poznajcie SketchUp Viewer 2

  1. Wirtualna produkcja

Wyobraźcie sobie, że dane przedsiębiorstwo ma rozpocząć produkcję nowego towaru. Przed wypuszczeniem go na rynek musi wykonać wiele testów i badań (m.in. realizując próbną produkcję). Druk 3D pozwala maksymalnie obniżyć koszty tego zabiegu dając przy tym możliwość sprawdzenia towaru oraz poprawienia ewentualnych błędów.

Zobacz również: SolidWorks Apps for Kids – modelowanie 3D dla dzieci

  1. 3D w szkołach

Wielu dydaktyków już teraz zdaje sobie sprawę, że technologia 3D w przyszłości odegra ogromną rolę. M.in. Chiny oraz wielka Brytania coraz śmielej przymierzają się do wprowadzenia drukarek 3D do szkół i nauczania ich obsługi od najmłodszych lat.

Projektowanie staje się coraz łatwiejsze - poznajcie SketchUp Viewer 1

  1. Technologia 3D inspiruje

Coraz więcej młodych osób zaczyna interesować się tą dziedziną. Ma to duże przełożenie na obierany przez nie kierunek kształcenia. Można śmiało stwierdzić, że druk 3D motywuje uczniów do podejmowania bardziej ambitnych kierunków kształcenia, a wśród nich fizyki, inżynierki, sztuki, czy matematyki.

Projektowanie staje się coraz łatwiejsze - poznajcie SketchUp Viewer

  1. Niemożliwe staje się możliwe

Głowy wielu studentów pełne są ciekawych pomysłów, które gdyby nie druk 3D, mogłyby się nigdy nie ziścić. Technologia ta pozwala w prosty sposób wizualizować własnej koncepcje, co jeszcze bardziej rozbudza kreatywność i zachęca przyszłych naukowców (i nie tylko) do dalszego rozwoju oraz pogłębianie własnej wiedzy.

  1. Praktyka

Teoria jest ważna, jednak nic nie zastąpi praktyki. Namacalne wyniki pracy to jest to, co przede wszystkim motywuje do dalszego działania. Pozwala dostrzec popełnione błędy i na bieżąco je korygować. Kolejny punkt dla druku 3D, dzięki któremu studenci (jeszcze przed rozpoczęciem prawdziwej pracy) mogą uczyć się na swoich błędach, eliminując je w przyszłej pracy.

W rozwój edukacji wpisują się również obozy technologiczne np. CHOT – Chrześcijański Obóz Towarzyski.

Czy druk 3D może być motorem napędowym gospodarek całego świata?

Naszym zdaniem – bez wątpienia tak! Już teraz widzimy, że technologia 3D jest bardzo istotna w kształceniu przyszłych pokoleń (patrz powyższe punkty). A może być tylko lepiej :).

Źródło: blog.zmorph3d.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)