Druk 3D w medycynie – międzynarodowa konferencja Rapid.Tech + FabCon 3.D już 6 czerwca

Druk 3D w medycynie – międzynarodowa konferencja Rapid.Tech + FabCon 3.D już 6 czerwca

Medycyna i druk 3D stały się nierozerwalnie ze sobą związane. Według ankiety przeprowadzonej przez stowarzyszenie cyfrowe BITKOM i stowarzyszenie lekarzy Hartmannbund, prawie połowa lekarzy w Niemczech (47 procent) uważa, że ​​implanty i protezy będą wytwarzane przy użyciu addytywnej produkcji (AM) do 2030 r. Rosnące znaczenie produkcji addytywnej wyrobów medycznych, znalazło również odzwierciedlenie w tegorocznym programie konferencji Rapid.Tech + FabCon 3.D w Erfurt w Niemczech.

Forum technologii medycznej, stomatologicznej i ortopedycznej jest częścią międzynarodowych targów branżowych Rapid.Tech + FabCon 3.D oraz konferencji na temat technologii addytywnych, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca 2018 roku w Messe Erfurt. Wydarzenie obchodzi w tym roku 15-lecie. Odbywa się w Erfurcie od 2004 roku i jest pionierem technologii druku 3D na poziomie międzynarodowym. Kompleksowy program konferencji, obejmuje również konferencję Users Conference and AM Science, które odbywają się odpowiednio w dniach 6 i 7 czerwca.

Zobacz także: http://www.rabbitform.pl/wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-zmorph-vx-i-nie-boicie-sie-zapytac/

Druk 3D w medycynie - międzynarodowa konferencja Rapid.Tech + FabCon 3.D już 6 czerwca

                                                                Źródło: materiały własne organizatora

„W poprzednich latach nasze wydarzenia dotyczyły rozwoju w dziedzinie technologii medycznych, stomatologicznych i ortopedycznych, lecz odbywały się one osobno i w różnych odstępach czasu. W tym roku łączymy tematy, aby stworzyć dwudniowe forum w dniach 6 i 7 czerwca, podczas którego kluczowe firmy i instytucje badawcze z Niemiec, Francji i Holandii, przedstawią obecny status i przyszłe perspektywy drukowania 3D w medycynie „, wyjaśnia Michael Kynast, CEO Messe Erfurt GmbH.

Zobacz także: http://www.rabbitform.pl/titomic-wprowadza-na-rynek-najwieksza-na-swiecie-drukarke-3d-do-metalu-w-melbourne/

Druk 3D w medycynie - międzynarodowa konferencja Rapid.Tech + FabCon 3.D już 6 czerwca 1

                                                        Źródło: materiały własne organizatora

Wiele prezentacji będzie dotyczyło prawnych i społecznych aspektów technologii druku 3D. Oprócz ogólnych różnic w sektorze medycznym pod względem dostarczania produktów wytwarzanych za pomocą technologii 3D i relacji usługowych, poruszony zostanie aspekt dotyczący ochrony i bezpiecznego przetwarzania wrażliwych danych pacjenta. Sektor musi zadecydować o odpowiedzialności wszystkich osób zaangażowanych w proces, od lekarzy i projektantów CAD po dostawców usług drukarskich i dostawców materiałów. Istnieją również szczególne kwestie związane z prawem medycznym, takie jak nowe przepisy dotyczące urządzeń medycznych, uchwalone przez Parlament Europejski w połowie 2017.

Druk 3D w medycynie - międzynarodowa konferencja Rapid.Tech + FabCon 3.D już 6 czerwca 2

                                                              Źródło: materiały własne organizatora

Kolejnymi aspektami, które zostaną poruszone podczas dwudniowej konferencji są procedury i procesy produkcyjne, zastosowanie zaawansowanych materiałów do jeszcze bardziej stabilnych, dostosowanych implantów ortopedycznych i chirurgicznych oraz rozwiązania w zakresie druku 3D w stomatologii.

Pełen program konferencji dostępny jest na stronie Organizatora: http://www.rapidtech-fabcon.de/en.html

 

Autor: Milena Piskorz

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.