Czy druk 3D może zrewolucjonizować proces zarządzania łańcuchem dostaw?

Czy druk 3D może zrewolucjonizować proces zarządzania łańcuchem dostaw?

Nie od dziś wiadomo, że technologia druku 3D coraz częściej wykorzystywana jest przez przeróżne branże. Począwszy od lotnictwa, poprzez motoryzację, inżynierię, a na medycynie i opiece zdrowotnej kończąc. Co jeszcze zmieni druk 3D?

Nowe zadanie dla 3D

Przed drukiem 3D rysuje się świetlana przyszłość. Albowiem potencjał tej dziedziny dostrzegła firma DHL. Już od kilku lat firma ta przeprowadza liczne testy drukarek, a także technik druku. To wszystko po to, aby proces produkcji stał się jeszcze prostszy, tym samym znacznie ułatwiając zarządzanie dostawami.

A taką wizję przedstawia nam firma BIBUS MENOS:

Stanowcze „nie” dla masowej produkcji

O dziwo, potencjał druku 3D nie jest upatrywany w masowej, wielotysięcznej produkcji. W przyszłości największą rolę technologia ta ma odegrać zwłaszcza w niskonakładowych, jednak bardzo skomplikowanych produkcjach przedmiotów oraz części zamiennych. Druk 3D, poprzez szybkość produkcji oraz towarzyszącą temu niezwykłą precyzję wykonania, ma za zadanie ułatwić naprawę skomplikowanych i ważnych strategicznie maszyn.

Czy druk 3D może zrewolucjonizować proces zarządzania łańcuchem dostaw? dhl druk 3D kurier łancuch dostaw produkcja skan technologia 1

Części zamienne, na których wykonanie obecnie czeka się tygodniami, a nawet miesiącami, dzięki zastosowaniu technologii druku 3D, mają być gotowe (i dostarczone) maksymalnie w kilka dni.

Co jeszcze?

Druk 3D to także szansa na rozwój dla zindywidualizowanej i spersonalizowanej produkcji przedmiotów, których nie tworzy się masowo.

Czy druk 3D może zrewolucjonizować proces zarządzania łańcuchem dostaw? dhl druk 3D kurier łancuch dostaw produkcja skan technologia

Przyszłość rysuje się w jasnych barwach
Fakt, że drukiem 3D zainteresował się taki gigant, jak firma DHL, bardzo dobrze świadczy o przyszłości tej dziedziny. Dodając do tego wartość branży (szacowaną w 2016 roku na 490 miliardów dolarów), entuzjaści druku 3D mogą spać spokojnie :).

Pobierz trendreport od firmy DHL

Raport trendów firmy DHL zawiera spostrzeżenia i odpowiedzi na następujące kluczowe kwestie:
Jaki jest aktualny stan druku 3D i jaka jest stosowana ta technologia?
Jakie przewagi konkurencyjne może oferować Druk 3D firmie?
Jakie są kluczowe czynniki sukcesu w szerokim zakresie zastosowań druku 3D?
Jakie są możliwości drukowania 3D w przyszłym łańcuchu dostaw?

 Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)