Druk 3D dla dzieci, czyli wydrukuj zwierzę

Druk 3D dla dzieci, czyli wydrukuj zwierzę

Początek roku szkolnego to okres, w którym często myślimy o tym, jak rozbudzić pasję w najmłodszych. Lekcje śpiewu, tańca, warsztaty plastyczne, teatralne, sportowe, robotyka. To tylko część propozycji, które proponuje nam rynek. A dlaczego nie druk 3D?

Tym, którzy chcieliby zaszczepić w dziecku (i nie tylko!) pociąg do tej technologii, prezentujemy 5 przedstawicieli królestwa zwierząt do samodzielnego wydrukowania. Drukarki w ruch! Do dzieła!

1. Ryczący lew – ten projekt zdobył kilka nagród w świecie druku 3D. Jego twórcą jest wietnamski artysta Duc Tran. TUTAJ znajdziecie pliki, z pomocą których wydrukujecie własnego króla zwierząt.

Ryczący lew prezentuje się okazale
2. Przegubowy słoń – futurystyczny słoń od leFabShop do wydrukowania w jednym kawałku. Po pliki do wydruku sięgnijcie TUTAJ.

Przegubowy słoń z pomarańczowego PLA
3. Nosorożec Amao – inspirowanego światem origami  nosorożca najlepiej wydrukujcie przy użyciu białego filamentu, wówczas do złudzenia będzie przypominał twór japońskiej sztuki składania papieru. Pliki konieczne do stworzenia nosorożca znajdziecie TUTAJ.

Nosorożec Amao inspirowany sztuką origami
4. Sówki – te 2 sówki z łatwością wydrukujecie w jednym kawałku. Jeśli ich błysk wam nie odpowiada, możecie pokryć je lakierem matującym. Potrzebne pliki TUTAJ.

Twórca tego projektu jest Daniel Moose
5. Froggy – żaba przegubowa – wydrukowanie Froggy – płaza o całkiem ludzkim ciele – może okazać się wyzwaniem dla początkujących miłośników druku 3D. Cierpliwości. Chętni na podjęcie tego wyzwania niech sięgną TUTAJ.

Froggy 3D ma ruchome oczy

Jak widzicie wydrukowane królewstwo zwierząt dość dobrze odzwierciedla różnorodność jego rzeczywistego odpowiednika. Dzieciaki z pewnością to docenią. O tym, jak dużą radość sprawia im możliwość obcowania z wydrukami 3D, przekonaliśmy się na własnej skórze podczas warsztatów, które zorganizowaliśmy specjalnie z myślą o najmłodszych. Był druk 3D, dużo śmiechu, dociekliwe pytana i kreatywna zabawa. Polecamy! Sprawdźcie na własnych dzieciakach, a efektami tej zabawy koniecznie podzielcie się z nami. To

Źródło: www.3dnatives.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Aleksandra Skimina
2 thoughts on “Druk 3D dla dzieci, czyli wydrukuj zwierzę

Komentowanie jest wyłączone.