Drony z drukarek 3D mkną 150 kilometrów na godzinę

Drony z drukarek 3D mkną 150 kilometrów na godzinę

W pełni sterowane drony na dobre zadomowiły się na naszym niebie. Nie są już traktowane jak zwykła zabawka. Dzięki zaawansowanej technologii i ciągłym ulepszaniu ich konstrukcji, w wielu kręgach zyskały status narzędzia niezbędnego do wykonywania codziennej pracy (np. w wojsku, ochronie, czy podczas nagrywania wesel). Wiele z tych maszyn zdolne jest do transportowania przedmiotów, co od razu znalazło zastosowanie w branży kurierskiej. Swoich przygód z dronami próbują również dostawcy pizzy.

Drony pokochali także miłośnicy sportów wyścigowych

Arrow Drone – startup z Berlina znalazł swoje miejsce w branży związanej z wyścigami dronów. Zhong, Josh i Julian, bo tak brzmią imiona jego założycieli, w swoich projektach dronów postawili na technologię 3D. Zajmują się produkcją modeli przeznaczonych zarówno dla początkujących „pilotów”, jak i zaawansowanych wyjadaczy sportów wyścigowych.

Właściciele startup’u dają przyszłym pilotom dronów możliwość ich własnoręcznego zaprojektowania. Wariantów jest wiele, mogą wybrać dowolny kolor czy wzór, a także dodać nowe elementy – po prostu zrobić wszystko, aby wyróżniał się z tłumu.

Drony z drukarek 3D mkną 150 kilometrów na godzinę bigrep crowdfunding dron drony Kickstarter

Kilka słów na temat specyfikacji

Pierwszym projektem, który wyszedł spod ręki właścicieli niemieckiego startup’u jest Arrow 200. Dron osiąga maksymalną prędkość 80km/h, posiada wbudowaną kamerę (z transmiterem obrazu 5,8Ghz), dodatkowo pilot otrzymuje specjalne okulary do nawigowania. Jego droższa wersja nazwana Arrow 270 to prawdziwy demon prędkości. Osiąga maksymalna prędkość równą aż 150km/h.

Poza osiągami drony różnią się również wyglądem. W przypadku wolniejszej wersji – otrzymujemy biały egzemplarz, który możemy zmodyfikować we własnym zakresie. Droższa opcja dostępna jest w szerokiej palecie barw. Dodatkowo przewidziano dla niej możliwość dołączenia modułu GPS oraz kamery GoPro, co umożliwiałoby nagrywanie niezapomnianych filmów. Cała konstrukcja jest przemyślana tak, aby dała się łatwo spakować i tym samym ułatwić jej transport.

Drony z drukarek 3D mkną 150 kilometrów na godzinę bigrep crowdfunding dron drony Kickstarter 1

Jak to jest zrobione?

Twórcy do produkcji swoich dronów używają drukarek 3D od firmy BigRep. Dzięki ich zastosowaniu udało się osiągnąć wręcz idealne połączenie niskiej wagi i wytrzymałości – cech tak niezbędnych w tym „sporcie”.

Oczywiście nie wszystkie elementy wykonane są w technologii 3D. W tej chwili ciężko jest jeszcze wyobrazić sobie wydrukowany silnik, czy kable zasilające. Może kiedyś będzie to bardziej prawdopodobne.

Arrow 200 i jego droższy brat Arrow 270

Twórcy nie kryją, że projektując oba modele inspirowali się kultowym filmem Gwiezdne Wojny, a dokładnie jego pierwszą częścią (Mroczne Widmo). Chcieli tym sposobem wcielić się w rolę Anakina Skywalkera i stworzyli prawdziwie wyścigowego drona, którego pilotowanie przynosi wiele radości i ekscytacji.

Twój własny dron na wyciągnięcie ręki

Arrow Drone rozpoczął swoją kampanię na kickstarter.com. Jej celem jest uzbieranie 10 tysięcy euro na dalszy rozwój. Wszyscy chętni do wsparcia projektu mogą za „symboliczne” 595 euro zakupić model Arrow 200, natomiast skłonni wydać nieco większą sumę mogą zakupić model Arrow 270 za „jedyne” 895 euro.

Dostawa planowana jest na kwiecień 2016. Są jacyś chętni?

Autor: Mateusz WinklerProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)