Dobot – profesjonalna wielofunkcyjna ręka robota 3D

Dobot – profesjonalna wielofunkcyjna ręka robota 3D

Stworzony z jednego prostego powodu – tradycyjne przemysłowe roboty są po prostu za drogie. Precyzja na poziomie 0,02mm, szybkość obrotu 200 stopni na sekundę, udźwig 1,5kg, zasięg 400mm – to cechy charakteryzujące tę maszynę. Jest to idealne rozwiązanie dla lekkiego przemysłu i manufaktur, które nie mogą sobie pozwolić na zakup drogiego i bardzo wyszukanego sprzętu. Dobot to wydatek rzędu niespełna 2000 dolarów.

ZMorph w nowym, wielofunkcyjnym wydaniu

Robot służący do… podawania masła z serialu Rick and Morty

Dlaczego o nim piszemy?

Nie podjęlibyśmy tego tematu, gdyby nie możliwości tej maszyny. Dobot to pełnoprawna drukarka 3D, dzięki swojej konstrukcji pozwalająca na drukowanie nawet najbardziej wyszukanych obiektów. Poza niezwykłą ergonomią oraz precyzją ma jeszcze jedną niebywałą zaletę, a jest nią elastyczność. Daje ona możliwość ciągłego doskonalenia tej maszyny przez jej właściciela w tym m.in.:

  • dodawanie nowych funkcjonalności, poprzez nowe akcesoria;
  • poszerzanie zasięgu (nawet do 1 metra);
  • customizacja, czyli dopasowywanie do konkretnych potrzeb, o czym za chwilę.

3D dla fanów podniebnych lotów

Wiele możliwości zaklętych w jednym urządzeniu

Tak w skrócie można zdefiniować możliwości Dobot’a. Druk 3D z możliwością regulowania ciepła i wyboru spośród wielu materiałów; przenoszenie obiektów bez ich uszczerbku, do tego możliwość kontroli poprzez połączenie WiFi oraz podglądanie działania za pomocą kamery. To tylko niektóre funkcje tego narzędzia.

W gr(k)upie siła

Ogromną zaletą tego wynalazku jest opcja łączenia kilku Dobot’ów w jeden współpracujący ze sobą organizm. Kilka drukarek 3D w jednej? To brzmi ciekawie i może przynieść bardzo interesujące efekty.

Roboty i drony 3D mogą sporo “namieszać” w budownictwie i nie tylko

Jeżeli szukacie uniwersalnego narzędzia, które ma sprawdzić się zarówno, w produkcji, jak i obróbce, czy montażu – pod rozwagę z pewnością powinniście wziąć Dobot’a. Jak na polskie warunki maszyna ta nie należy do najtańszych (prawie 10 tys. zł to całkiem sporo), jednak może okazać się ciekawą alternatywą dla innych, znacznie droższych rozwiązań.

Źródło: kickstarter.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)