VIII Dni Druku 3D ruszają już 29 września. Obecność obowiązkowa!

VIII Dni Druku 3D ruszają już 29 września. Obecność obowiązkowa!

Ledwo zdążyliśmy otrząsnąć się z wrażeń towarzyszących marcowym Dniom Druku 3D w Kielcach, a przed nami kolejna już edycja tego wydarzenia. Tym razem organizatorzy zapraszają do Warszawy. Zobaczcie, co pokażą jesienne Dni Druku 3D, które z przyjemnością objęliśmy patronatem medialnym.

Dni Druku 3D to cykliczna, największa i najstarsza w Polsce impreza branżowa. Ostatnia jej edycja odbyła się w marcu tego roku w Kielcach. Teraz przyszła kolej na Warszawę. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-30 września br. w stołecznych halach targowych Expo XXI (ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14).

Ci, którzy uczestniczyli w marcowych Dniach Druku 3D, pamiętają z pewnością spotkanie z jednym z pionierów rynku, Josefem Prusem, twórcą niskobudżetowej drukarki RepRap Prusa i3. Co tym razem przygotował dla odwiedzających organizator – Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne FabLab Kielce?

Robert II Wielki

Atrakcji nie zabraknie. Uczestnicy, którzy 29 września o 14:00 zjawią się przy Prądzyńskiego, będą świadkami próby pobicia należącego do Brytyjczyków rekordu Guinnessa w wydrukowaniu największej na świecie rzeźby człowieka. Czy ustawienie monumentalnego, trzymetrowego wydruku Roberta Lewandowskiego zakończy się sukcesem i zapewni Polakom miejsce wśród rekordzistów? Tego jeszcze nie wiemy, wiemy natomiast z pewnych źródeł, że Lewy ze stoickim spokojem poddał się skanowaniu 🙂

Kolejne Dni Druku 3D ruszają już 29 września 2

https://www.facebook.com/dnidruku3d

Nie obędzie się również bez premier – podczas VIII Dni Druku 3D zadebiutuje najnowszy model drukarki 3D VSHAPER. To ukłon firmy Verashape w stronę użytkowników domowych, którym zdarzało się narzekać na pracę ze zbyt zaawansowanym technologicznie sprzętem. Tym razem ma być prosto i frontem do klienta.

Swoją obecność na targach potwierdziło ponad 80 wystawców, w tym m.in.: 3D FILAMENTY, ABC Data, Devil Design, Materialise, Politechnika Krakowska, Sygnis New Technologies, Verbatim i Zortrax.

Zapraszamy! A tym, którzy nie mogą się już doczekać, polecam póki co lekturę naszej relacji z IV edycji Dni Druku. A następnie obejrzenie wideo zarejestrowane podczas marcowej edycji wydarzenia.

Chcecie jeszcze? Poniżej wywiad z gościem VII Dni Druku – Josefem Prusa.

VIII Dni Druku 3D Godziny otwarcia

29-30 wrzesień 2016, Warszawa Expo XXI ul. Prądzyńskiego 12/14
29.09 godziny otwarcia 10:00 – 18:00
30.09 godziny otwarcia 9:00 – 18:00

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji na stronie www.dnidruku3d.pl

Autor: Aleksandra Skimina