Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden

Niemiecki startup, Sandhelden, tworzy unikalne, łazienkowe elementy wystroju wnętrz. Od umywalek i mydelniczek aż po wanny – wszystkie pozwalają klientom dostosować indywidualny wygląd, kształt i kolor produktu. Wszystko to jest możliwe dzięki cyfrowej technologii produkcji.

Sandhelden jest dobrym przykładem firmy, która stara się wykorzystać druk 3D w dość wyjątkowy sposób – m.in. oferując kolekcję designerskich umywalek  drukowanych 3D.

Zobacz także: Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018

Od samego początku używaliśmy piasku kwarcowego jako surowca, który ze względu na swoje właściwości ma wysoką stabilność i nadaje ostatecznemu produktowi unikalną fakturę. Materiał z którego korzystamy, jest idealny do zastosowania w procesie technologii druku 3D (może być ukształtowany w wiele możliwych form) oraz w procesach końcowych. Dzięki temu możemy dostosować nasz produkt do szerokiej gamy różnych potrzeb klientów.

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden

Zobacz także: Projektant Beer Holthuis stworzył pierwszą na świecie drukarkę 3D, drukującą mokrym papierem

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden 3

Każdy z oferowanych przez Sandhelden produktów jest drukowany 3D, dzięki mieszance piasku i środka wiążącego. Po procesie drukowania są one wykończone specjalną powłoką chroniącą przed zadrapaniami, promieniami UV i detergentami. Wszystkie specyfikacje projektowe wybrane online przez klienta są zapisywane w pliku 3D, który później zostanie wykorzystany do druku 3D na przykład takiej spersonalizowanej umywalki.

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden 1

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden 2

 

Źródło: sandhelden.de, homecrux.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.