Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden

Niemiecki startup, Sandhelden, tworzy unikalne, łazienkowe elementy wystroju wnętrz. Od umywalek i mydelniczek aż po wanny – wszystkie pozwalają klientom dostosować indywidualny wygląd, kształt i kolor produktu. Wszystko to jest możliwe dzięki cyfrowej technologii produkcji.

Sandhelden jest dobrym przykładem firmy, która stara się wykorzystać druk 3D w dość wyjątkowy sposób – m.in. oferując kolekcję designerskich umywalek  drukowanych 3D.

Zobacz także: Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018

zaprojektujemy szkolenie z druku 3d dla twojej firmy

Od samego początku używaliśmy piasku kwarcowego jako surowca, który ze względu na swoje właściwości ma wysoką stabilność i nadaje ostatecznemu produktowi unikalną fakturę. Materiał z którego korzystamy, jest idealny do zastosowania w procesie technologii druku 3D (może być ukształtowany w wiele możliwych form) oraz w procesach końcowych. Dzięki temu możemy dostosować nasz produkt do szerokiej gamy różnych potrzeb klientów.

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden

Zobacz także: Projektant Beer Holthuis stworzył pierwszą na świecie drukarkę 3D, drukującą mokrym papierem

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden 3

Każdy z oferowanych przez Sandhelden produktów jest drukowany 3D, dzięki mieszance piasku i środka wiążącego. Po procesie drukowania są one wykończone specjalną powłoką chroniącą przed zadrapaniami, promieniami UV i detergentami. Wszystkie specyfikacje projektowe wybrane online przez klienta są zapisywane w pliku 3D, który później zostanie wykorzystany do druku 3D na przykład takiej spersonalizowanej umywalki.

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden 1

Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden 2

 

Źródło: sandhelden.de, homecrux.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.