Danit Peleg prezentuje w pełni wydrukowaną 3D kurtkę. Czy kolekcja „Narodziny Wenus” oczaruje świat mody?

Danit Peleg prezentuje w pełni wydrukowaną 3D kurtkę. Czy kolekcja „Narodziny Wenus” oczaruje świat mody?

Coco Chanel powiedziała kiedyś, że aby być niezastąpionym, zawsze trzeba być odmiennym. Jeśli istnieje projektant, który zbudował swoją pracę wokół tego stwierdzenia, to jest nią właśnie Danit Peleg. Młoda, izraelska projektantka pochwaliła się właśnie najnowszym projektem z kolekcji „Narodziny Wenus” –  w pełni wydrukowaną i gotową do noszenia damską kurtkę 3D.

Ta fascynująca projektantka mody rozpoczęła swoją karierę kilka lat temu, drukując 3D swoje pierwsze projekty. Dzięki temu odkryła świat druku 3D za sprawą drukarek 3D BQ. Po blisko 2000 godzinach pracy przy udziale maszyn, udało jej się zaprezentować pierwszą kolekcję drukowaną 3D. Dzisiaj, we współpracy z amerykańską firmą Gerber Technology, Danit wdrożyła do produkcji zupełnie nową odzież 3D.

Najnowsze trendy w modzie. Stylówka XXI wieku.

Danit Peleg prezentuje w pełni regulowaną i wydrukowaną 3D kurtkę 1

Kurtka jest wykonana z materiału o strukturze gumy i z domieszką tkaniny. Danit zapewnia swoim klientom możliwość wyboru rozmiaru oraz koloru. Wszystko to bezpośrednio z jej sklepu on-line. Ponadto klienci mogą dostosować też napis widniejący z tyłu kurtki.

Zobacz również: Adidasy ze śmieci

Jak to zazwyczaj bywa – wszystko ma swoją cenę, ponieważ za taką ekstrawagancję trzeba zapłacić obecnie ok 1500 USD. Dodatkowym ograniczeniem jest jej dostępność – tylko na określony czas i to w ilości 100 sztuk, bo właśnie w takiej ilości są wydrukowane. Cena dość spora, ale należy wziąć pod uwagę, że powstanie 1 sztuki odzieży pochłania aż 100 godzin potrzebnych do wyprodukowania.

Danit Peleg prezentuje w pełni regulowaną i wydrukowaną 3D kurtkę 2

Danit nie zamierza poprzestawać na kreacjach drukowanych 3D. W swoich prelekcjach zapowiada wizję przyszłości ubrań drukowanych w 3D, które będziemy mogli sami pobrać i wydrukować w domowym zaciszu. Wygląda na to, że ta wizja staje się bardzo powoli rzeczywistością. Trzymamy kciuki.

Źródło: 3dnatives

Autor: Milena Piskorz

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.