Czeski Deeptime prezentuje głośniki drukowane 3D z piasku

Czeski Deeptime prezentuje głośniki drukowane 3D z piasku

Deeptime Limited to nowy producent głośników z siedzibą w Czechach. Po wprowadzeniu pierwszych na świecie głośników 3D drukowanych z drewnianego kompozytu, firma zaprezentowała pierwszy, dostępny na rynku system audio z piasku.

Limitowana edycja Ionic Sound System produkowana przez Deeptime, łączy ekologiczny design i innowacyjne zastosowanie przemysłowej technologii druku 3D. The Ionic składa się z dwóch pasywnych głośników satelitarnych i subwoofera o nazwie Thunderstone. Głośniki przypominają muszlę lub ludzkie ucho.

Zobacz także: Moritz Simon Geist drukuje 3D soniczne roboty, by grać elektryzującą muzykę technoCzeski Deeptime prezentuje drukowane 3D głośniki z piasku

Obudowy z piasku, wykonane przy użyciu technologii druku 3D, są bezszwowe, bez widocznych śrub ani połączeń, co poprawia zarówno wygląd, jak i właściwości akustyczne. Stosując specjalnie przygotowane utwardzacze i pigmenty, Deeptime naśladuje piaskowiec, a waga i gęstość pomagają wyeliminować niechciane częstotliwości.

Zobacz także: Drukowane 3D słuchawki HeX, nie tylko dla osób niedosłyszących

Czeski Deeptime prezentuje drukowane 3D głośniki z piasku 2

System 80-watowy został zaprojektowany przez założycieli firmy Martina Hrebena i Ondreja Chotovinsky’ego. Jeśli chodzi o cenę, głośniki Spirula można kupić za 899 EUR za parę, ale są one ograniczone do 1618 sztuk. Towarzyszący, aktywny subwoofer Thunderstone jest drukowany w 3D z piasku i mieści 5,75-calowy głośnik, zasilany wzmacniaczem klasy D o mocy 110 W. Subwoofer Thunderstone może również akceptować analogowy, optyczny i bezprzewodowy Bluetooth 3,5 mm z obsługą kodeków aptX i AAC.

Czeski Deeptime prezentuje drukowane 3D głośniki z piasku 1

W przeciwieństwie do Spirula, Thunderstone nie może być zakupiony osobno. Cały zestaw, który zawiera parę głośników Spirula i Thunderstone ze wszystkimi niezbędnymi kablami, jest sprzedawany jako Ionic Sound System za cenę 3141,59 €. Wysyłka rozpoczęła się w styczniu 2019 r.

 

Źródło: 3ders.orgNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.