Converse też drukuje w 3D

Converse też drukuje w 3D

Po druk 3D sięgnął już sam Karl Lagerfeld. Teraz przyszła kolej na kolejnego światowego giganta – Converse, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, postanowił oddać hołd swoim największym miłośnikom, ofiarowując im niezwykłe prezenty. Gitara specjalnie spersonalizowana przez mieszkającego w Londynie francuskiego ilustratora Mc bessa, kurtka, do której stworzenia przyłożył rękę mistrz tatuażu SupaKitch to tylko niektóre z nich.

Wśród obdarowanych przez firmę szczęśliwców znalazł się również pewien Pascal. Jego konto na Twitterze przykuło uwagę ludzi z Conversa m.in. dlatego, że sam właściciel nazywał siebie prawdziwym „Conversofilem” i deklarował posiadanie co najmniej 25 par kultowych trampek.

Rzeźba w 3D, którą uhonorowano Pascala
Aby uhonorować swojego fana Converse zwrócił się do Rémy’ego Boiré. Ten rysownik rodem z Grenoble najpierw narysował parę Conversów, których sznurówki ułożyły się w napis „Pascalophile Forever”, a potem poszedł jeszcze dalej.

Rysunek dla Coversa wykonany przez Remy'ego Boire
Ponieważ uhonorowany Pascal okazał się również pasjonatem sztuki nowoczesnej, Boiré postanowił dać życie swojej ilustracji. I tak powstała rzeźba, przy której wykorzystano technologię druku 3D.

Wydrukowany napis z bliska Stworzenie wydruku zajął 30 godzin

Projekt artysty wydrukowała drukarka MakerBot Replicator 2. Wydruk odzwierciedlający splatane sznurówki układające się w napis « Pascalophile Forever » składał się z piętnastu części, a proces jego powstawania zajął 30 godzin. Warto było, ponieważ efekt tej pracy, przynajmniej według mnie, jest co najmniej zadowalający.

Źródło: www.3dnatives.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
One thought on “Converse też drukuje w 3D

Komentowanie jest wyłączone.