Conifera, wielkoformatowa instalacja drukowana 3D, którą zobaczysz podczas Milan Design Week 2019

Conifera, wielkoformatowa instalacja drukowana 3D, którą zobaczysz podczas Milan Design Week 2019

Marka odzieżowa COS nawiązała współpracę z francuskim architektem, Arthurem Mamou-Mani, aby zaprezentować wielkoformatową instalację drukowaną 3D nazwaną „Conifera”, podczas tegorocznego tygodnia designu w Mediolanie.

Instalacja Conifera, mierząca 30 metrów, została stworzona z 700 modułowych „bio-cegieł”, wydrukowanych 3D z połączenia PLA z drewnem i samego PLA. Każda z nich została wydrukowana w postaci blokujących się krat strukturalnych, optymalizujących wykorzystanie materiału i pozwalających na przenikanie światła przez konstrukcję. Dodatkowo zostały zabezpieczone za pomocą opasek kablowych PLA. Wszystkie moduły zostały wykonane w partnerstwie z firmą WASP w ciągu dwóch miesięcy przy użyciu czterech przemysłowych drukarek 3D Delta WASP 3MT. Wydruk 3D pojedynczego modułu zajął od 4,5 do 6 godzin.

Zobacz także: Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018

„Conifera oferuje spojrzenie na przyszłość, potencjał projektowania i możliwości, które otwierają się dzięki współpracy” – powiedział Karin Gustafsson, dyrektor kreatywny COS. „Instalacja rozwinęła się z zalążku pomysłu i została ukształtowana przez twórczość Mamou -Mani, poszerzające się horyzonty technologiczne i wspólne skupienie się na innowacjach materiałowych i rzemiośle”- dodał.

Conifera, wielkoformatowa instalacja drukowana 3D, którą zobaczysz podczas Milan Design Week 2019

Instalacja ma trzy kolory. Przeźroczyste elementy to PLA w najczystszej postaci, podczas gdy białe sekcje zawierają pigment, a brązowe odcienie uzyskuje się poprzez dodanie miazgi drzewnej do mieszaniny.

Zobacz także: Designerskie umywalki drukowane 3D według Sandhelden

Conifera, wielkoformatowa instalacja drukowana 3D, którą zobaczysz podczas Milan Design Week 2019 1

„Geometria Conifery pochodzi z kwadratowego motywu, który jest obecny w Palazzo Isimbardi przez dziedziniec do płytek (…) Chciałem pokazać, w jaki sposób materiały odnawialne w połączeniu z podejściem algorytmicznym i drukiem 3D, mogą stworzyć cegiełki przyszłości ”. – powiedział architekt Mamou -Mani.

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.