Co dalej z drukiem 3D? (fff)

Co dalej z drukiem 3D? (fff)

Mój dziadek był szewcem. Swojego czasu robił buty na zamówienie. Nigdy go nie poznałem. Zginął w czasie Holokaustu. Odziedziczyłem jednak jego pasję tworzenia, która, niestety, nie jest już tak powszechna. Rewolucja przemysłowa przyniosła wiele korzyści ludzkości, jednak wypleniła umiejętność, którą kochał mój dziadek i spowodowała zanik znanego nam rzemieślnictwa. Wszystko może się jednak zmienić wraz z drukiem trójwymiarowym.

Tymi słowy, podczas konferencji TED* 2014, rozpoczął swój wykład Avi Reichental – CEO 3D Systems – firmy uznawanej za jednego z amerykańskich liderów szybkiego prototypowania. Pasją Reichentala, podobnie jak jego ukochanego dziadka, jest tworzenie przedmiotów. Różnica między nim, a jego protoplastą polega na tym, że ten ostatni nie mógł skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą druk 3D. Nie mógł się też spodziewać, że właśnie ta technologia jest w stanie połączyć nas z pozostawionym przez niego dziedzictwem i wprowadzić, jak próbuje dowieść jego wnuk, w nową erę lokalnie rozmieszczonej produkcji, którą będzie opierała się o wytwórstwo cyfrowe.

To tyle tytułem wstępu. Teraz zasiądźcie wygodnie I obejrzyjcie poniższy materiał wideo. Zaręczam, że warto. Avi pomoże wam wyobrazić sobie przyszłość, w której skanowanie i drukowanie 3D, podobnie jak poranna toaleta, są czynnościami codziennymi. I nie pytajcie, „czy będziemy mieć drukarki 3D w każdym domu?” Zdaniem naszego mówcy takie pytanie jest błędne, Poprawne brzmi: „do którego pokoju w moim domu druk 3D będzie pasował?”. Enjoy! 😉

Wersja angielska jest również na YouTube TUTAJ.

*TED. Pod tymi trzema literami kryje się nazwa konferencji naukowej, której celem jest – jak głosi jej motto – popularyzacja idei wartych rozpowszechniania (idea worth spreading). Historia TED (Technology, Entertainment and Design) sięga 1984 roku. Od 1990 roku wydarzenie organizowane jest corocznie. Początkowo miało profil ściśle technologiczny, obecnie jego prelegenci dotykają znacznie szerszej tematyki – od nauk ścisłych, przez zagadnienia biznesowe, po kulturę i problemy globalne.

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
17 thoughts on “Co dalej z drukiem 3D? (fff)

Komentowanie jest wyłączone.