ClearCaps używa druku 3D do produkcji aparatów nakładkowych

ClearCaps używa druku 3D do produkcji aparatów nakładkowych

ClearCaps, niemiecka firma zajmująca się produkcją nakładkowych aparatów ortodontycznych (alignerów), używa drukarek 3D do przyspieszania operacji produkcyjnych. ClearCaps wykorzystuje również najnowocześniejsze oprogramowanie 3D do planowania i śledzenia swoich przypadków.

Wprowadzona na rynek w 2017 r., najnowsza stomatologiczna drukarka 3D Structo, umożliwia drukowanie do 10 przezroczystych nakładek w ciągu 30 minut dzięki dużej objętości 200 x 150 mm i dużej prędkości drukowania. ClearCaps obecnie drukuje około 250 modeli w 24 godziny i planuje zwiększyć skalę, aby zwiększyć swój zasięg rynkowy.

Zobacz także: Proteza drukowana 3D, która ma chronić pacjentów przed infekcjami jamy ustnej

Zobacz także: Pierwszy implant szczęki drukowanej 3D dla dziecka

„Zawsze staramy się być na czele najnowszej technologii, aby pomóc osiągnąć lepsze wyniki leczenia „- wyjaśnia Jesse, założyciel firmy ClearCaps. „Aby sprostać naszym wymaganiom w zakresie produkcji o wysokiej jakości, poszukujemy drukarki, która z czasem zapewni wymaganą przepustowość, ponieważ szybko zwiększymy produkcję. Kiedy ponad 2 lata temu natknęliśmy się na imponującą technologię MSLA firmy Structo, postanowiliśmy wejść na pokład. „- dodał

ClearCaps używa druku 3D do produkcji aparatów nakładkowych druk 3D w biznesie druk 3d w medycynie DRUK 3D W MEDYCYNIE I STOMATOLOGII Structo 3D

Zgodnie z nowym raportem z badania rynku, opublikowanym przez MarketsandMarkets, stomatologiczny rynek druku 3D ma osiągnąć 5,06 miliarda USD do 2023 z szacunkowych 1,78 miliarda USD w 2018 roku, na poziomie CAGR 23,2%. Kluczowymi czynnikami wpływającymi na wzrost tego rynku są: duża liczba przypadków próchnicy zębów i innych chorób zębów, rosnący popyt na stomatologię kosmetyczną, stosowanie dentystycznych drukarek 3D w szpitalach i klinikach itp. „Patrząc na rozwój branży, przewidujemy znaczny wzrost w nadchodzących latach. Z pomocą Structo będziemy nadal dostarczać najwyższej jakości produkty, których potrzebuje rynek „- dodaje Jesse.

 

Źródło: 3ders.orgNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “ClearCaps używa druku 3D do produkcji aparatów nakładkowych

Komentowanie jest wyłączone.