Chiny chcą być pierwszym krajem, który zbuduje bazę na Księżycu przy pomocy technologii druku 3D

Chiny chcą być pierwszym krajem, który zbuduje bazę na Księżycu przy pomocy technologii druku 3D

Chiny chcą być pierwszym krajem, który ustanowi bazę na Księżycu i wykorzysta w tym celu technologię druku 3D – podała w poniedziałek chińska agencja kosmiczna, kilka tygodni po wylądowaniu łazika po drugiej stronie księżyca.

Urzędnicy z Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej (CNSA) powiedzieli, że nadchodząca misja Chang’e – 5 zostanie uruchomiona przed końcem roku i ma za zadanie dostarczenie próbki kamienia księżycowego na Ziemię. Trzy kolejne misje będą dalej eksplorować jałową powierzchnię Księżyca i sprawdzać sprzęt testowy dla międzynarodowej bazy badawczej.

Zobacz także: Genius: 100 Visions Of The Future jest pierwszą książką, drukowaną 3D w kosmosie

Zobacz także: Astronauci będą mogli drukować narzędzia 3D w kosmosie z własnych odpadów

Chang’e – 7 będzie badał powierzchnię ziemi, skład, teren i środowisko kosmiczne. Chang’e – 8 skoncentruje się na badaniach naukowych i eksperymentach, takich jak testowanie ważnych technologii, potrzebnych do budowy bazy naukowo – badawczej na Księżycu. Przeanalizuje możliwości budowania bazy księżycowej za pomocą technologii druku 3D.

Chiny chcą być pierwszym krajem, który zbuduje bazę na Księżycu przy pomocy technologii druku 3D Chiny chcą być pierwszym krajem, który zbuduje bazę na Księżycu przy pomocy technologii druku 3D 1

„Na przykład, czy możemy budować domy na Księżycu z ziemią księżycową za pomocą technologii druku 3D? Mamy nadzieję, że Chang’e 8 pomoże przetestować niektóre technologie i dokonać eksploracji w celu zbudowania wspólnej bazy księżycowej dla wielu krajów.”- powiedział Wu

Chiny chcą być pierwszym krajem, który zbuduje bazę na Księżycu przy pomocy technologii druku 3D 2

 

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.