Buty narciarskie „drukowane 3D” na miarę

Buty narciarskie „drukowane 3D” na miarę

Na polski rynek wdarła się nowa (niemiecka) firma, której specjalnością jest produkcja butów sportowych zarówno dla biegaczy, jak i dla rowerzystów, golfistów, czy także narciarzy. Już mnie trochę znacie, tak więc nie muszę chyba dodawać, że za tak spersonalizowaną ofertą stoi technologia 3D.

Firmę ERTL/RENZ tworzą prawdziwi pasjonaci – małżeństwo, które sport ma we krwi. Jak nie trudno się domyśleć, nazwa firmy pochodzi o nazwisk jej założycieli. Martina Ertl-Renz to była zawodniczka, która podczas swojej 16-letniej kariery wzięła udział w blisko 430 zawodach Pucharu Świata, odnosząc w tym czasie aż 14 zwycięstw. Sven Renz to natomiast były triatlonista, który startował w Bundeslidze.

Zobacz również: Wkładki do butów “szyte na miarę” i drukowane w 3D

Przejdź do rzeczy, czyli jak powstają takie buty

Krok pierwszy to skanowanie 3D. ERTL/RENZ do tego procesu stosuje nowoczesny skaner Lightbeam Corpus.e. Urządzenie to sczytuje wymiary nóg klienta. Aby pomiar był bardziej precyzyjny – na nogi zakładane są specjalistyczne skarpety.

Buty narciarskie „drukowane 3D” na miarę skan 3d skaner 3D sport

Następnie, pozyskane w powyższym kroku wymiary są analizowane. Firma tworzy trójwymiarowy model nóg klienta i na jego podstawie dobiera model buta najbardziej dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Specjalista oferuje do przymierzenia kilka rodzajów butów. Klient ocenia ich sztywność, ewentualny dyskomfort w nich odczuwany oraz wiele innych zmiennych. Dane te są zbierane i na bieżąco przesyłane do głównego systemu firmy, który znajduje się w Monachium.

Buty narciarskie „drukowane” na miarę 3

Krok trzeci odbywa się poza granicami naszego kraju, czyli właśnie w niemieckim Monachium. Specjaliści przygotowują drewniane kopyto, które służy następnie do skonstruowania skorupy oraz buta wewnętrznego. Wszystko to odbywa się na podstawie przesłanych wcześniej danych.

Buty narciarskie „drukowane” na miarę 1

Nie jest łatwo zrobić takie buty

Zwróćcie uwagę, że profesjonalne przygotowanie takiego obuwia wymaga ogromnego doświadczenia i szerokiej wiedzy techniczno-ortopedycznej.

Buty narciarskie „drukowane” na miarę 2

Aby buty były wygodne i długo nam służyły, nie wolno zapominać o dobrze dobranej wkładce. Właśnie za to odpowiedzialny jest krok czwarty (ostatni), który stanowi stworzenie wkładki ortopedycznej. Ten proces również działa w oparciu o przygotowany wcześniej skan 3D.

Zobacz również: Druk 3D – szewc na miarę naszych czasów

Gdzie kupić?

Jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem tego typu obuwia w Polsce, to w Warszawie jest „Fabryka Narciarzy”.

Źródło: 4outdoor.plProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Buty narciarskie „drukowane 3D” na miarę

Komentowanie jest wyłączone.