BOLT Mini – mała drukarka 3D z Indii szuka sponsora

BOLT Mini – mała drukarka 3D z Indii szuka sponsora

Młodzi studenci inżynierii z Indii rozwijają właśnie projekt niewielkiej Open Source’owej  drukarki 3D. Na Kickstarterze ruszyła właśnie zbiórka funduszy na uruchomienie masowej produkcji. Twórcy drukarki BOLT Mini starają się przekonać nas, że warto poprzeć ich koncepcję drukarki przystępnej cenowo, która nie rezygnuje jednocześnie z jakości gotowych wydruków.

http://cdn.thegadgetflow.com/wp-content/uploads/2015/08/Bolt-Mini-01.jpg

http://cdn.thegadgetflow.com/wp-content/uploads/2015/08/Bolt-Mini-01.jpg

Kierownik projektu, Adarsh Simon wraz ze swoją ekipą, szukają wsparcia dla swojego projektu BOLT mini. Ta mała drukarka 3D jest owocem zainteresowań Simona, które mają związek z elektroniką, oprogramowaniem, ale także z designem i umiłowaniem szczegółu. Doprowadziło go to w efekcie do zainteresowania się technologią druku 3D. Twórca mówi o swojej drukarce, że jest ona „Open Source’ową drukarką doskonałą”, gdyż jest zaprojektowana po to, by „zapewniać taką samą jakość wydruków jak każda inna droższa drukarka, ale za połowę ceny”

Jeśli chodzi o szczegóły, BOLT posiada podwójny wentylator hot endu, heatbed, ekstruder z dyszą 0.4 mm, wyświetlacz LCD i wbudowany zasilacz. Wszystko opakowano w estetyczną, wykonaną w całości z metalu obudowę. Sprzęt może drukować z prędkością 60mm/s, przy grubości nakładanej warstwy dochodzącej do 60 mikrometrów.

Wymiary zewnętrzne: 45cm x 45cm x 45cm

Pole druku : 20cm x 20cm x 20cm

Dysza głowicy: 0.4 mm

Materiał: 1,75 mm

Cena: ?

Potrzebne fundusze: 140 000 PLN

Producenci zaplanowali dwie opcje wsparcia dla projektu związane oczywiście z kwotą dotowaną przez crowdfounderów. Pierwsza z nich to wpłata w wysokości 699$ CAD, czyli ok. 1950 zł. zapewniająca bazową wersję drukarki w formie KIT’u. Zaś druga z możliwości, droższa, to już wydatek 1199$ CAD ( 3300 zł ) zawiera w pełni złożoną drukarkę BOLT, dwie kilogramowe szpule filamentu, oraz dodatkowy smaczek w postaci unikalnego kodu i możliwości wyrycia swojego imienia na własnym egzemplarzu drukarki.

BOLT Mini jest zbudowana od podstaw w celu optymalizacji potrzebnych części. Po 4 prototypach dotarliśmy do końcowego modelu, gotowego do produkcji. Jesteśmy podekscytowani możliwością produkowania Mini z waszym wsparciem. Aby wprowadzić BOLT na rynek, potrzebujemy Waszej pomocy, aby mieć odpowiednią  ilość drukarek potrzebną do rozpoczęcia produkcji. Hurtowy zakup części, pozwala zmniejszyć koszty, a w ten sposób możemy zaoferować Wam wysokiej jakości Open Source’ową drukarkę w najlepszej cenie.

Zobaczymy, czy Hindusom uda się zebrać założoną ilość pieniędzy na rozpoczęcie produkcji. Miejmy nadzieję, że tak, gdyż produkt wygląda obiecująco i szkoda byłoby, gdyby nie udało się wprowadzić takiej ciekawie zaprojektowanej drukarki na rynek.

http://impresoras3d.com/wp-content/uploads/2015/09/16dfba31ab281f04b41a53e762d90221_original-1.jpg

http://impresoras3d.com/wp-content/uploads/2015/09/16dfba31ab281f04b41a53e762d90221_original-1.jpg

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej na temat różnych mini drukarek, zapraszam do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami na ten temat.

Źródła:

http://impresoras3d.com/bolt-mini-una-impresora-3d-de-codigo-abierto-procedente-de-la-india/

http://3dprint.com/90559/bolt-mini-kickstarter/

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Krzysztof SusStudent Analityki Społecznej na łódzkim wydziale ekonomiczno-socjologicznym z zamiłowaniem do motoryzacji, lotnictwa i nowoczesnych technologii. Eksplorator hiszpańskiego rynku 3D w Rabbit Form.