Błędy drukarskie to już przeszłość? MODIFI3D daje nadzieję

Błędy drukarskie to już przeszłość? MODIFI3D daje nadzieję

Uczucie ekscytacji towarzyszące oczekiwaniu na wydruk znane jest nam, pasjonatom druku 3D, dość dobrze znane. Podobnie jest z rozczarowaniem odczuwanym w chwili, gdy zdajemy sobie sprawę, że jakość powstałego wydruku znacznie odbiega od naszych oczekiwań. Są jednak realne nadzieje na kres niespełnionych oczekiwań – na Kickstarterze ruszyła niedawno kampania narzędzia MODIFI3D. Czyżby to już czas, aby zakrzyknąć „żegnajcie błędy drukarskie”?

MODIFI3D to najmłodsze dziecko brytyjskiej firmy Steelmans – prawdziwego rynkowego wyjadacza, który już od trzech dekad trudni się produkcją różnego rodzaju narzędzi. Jego pomysłodawcy zdecydowali się przedstawić swoje dzieło internautom i tak właśnie MODIFI3D zadebiutował na Kickstarterze. Jak bardzo był to udany debiut, świadczyć może fakt, że zakładana suma £ 3,000 została uzbierana w ciągu zaledwie jednego dnia.

O co tyle hałasu?

MODIFI3D jest prostym w użyciu, podgrzewanym narzędziem w kształcie pióra z wymiennymi końcówkami, przeznaczonym do wykończania, naprawy i modyfikacji wydruków 3D. Jest ukłonem w stronę wszystkich tych, którzy złorzeczą pod nosem, przeklinając błędy drukarskie i spędzając godziny nad szlifowaniem i skrobaniem niedoskonałych wydruków. Niby proste, ale jakże użyteczne. Wydaje się, że to właśnie połączenie tych dwóch cech urzekło internautów i przesądziło o sukcesie zbiórki na Kickstarterze.

MODIFI3D elimnuje błędy drukarskie

Co otrzymujemy?

MODIFI3D oferuje nam cztery wymienne końcówki (igłę, nóż, łopatkę oraz szpic). Jest niezwykle łatwy w użyciu – wystarczy podłączyć go do portu USB, a on nagrzeje się ciągu skromnych 15 sekund. Chłodzenie zabiera mu nieco dłużej, bo pół minuty, a przejście w stan uśpienia to kwestia 25 sekund. Twórcy zadbali również o praktyczną podstawkę, dzięki której nie musimy się zastanawiać, gdzie odłożyć nagrzane narzędzie. Wymiana końcówek jest możliwa po uprzednim ochłodzeniu przyrządu.

Kampania urządzenia właśnie ruszyła na Kickstarterze
Specyfikacja
• 5V 8W,
• Rozmiar (bez końcówek): 15mm (0.6″) x 117mm (4.6″)
• Waga: 20g
• Kabel: USB 1.5m
• Rozgrzanie do temperatury 420-450ºC w mniej niż 15 sekund
• Odpowiedni do wydruków z PLA, ABS, nylonu i innych plastikowych filamentów.

MODIFI3D wyposażono w kilka końcówek
Steelman obiecuje, że MODIFI3D to gwarancja poprawy niedoskonałości wydruku bez konieczności ponownego modelowania i drukowania. Brzmi to wiarygodnie. A do zakupu urządzenia dodatkowo zachęca niewygórowana cena – jego możliwości możemy przetestować już za 15 funtów. Wygląda na to, że era pęset służących nam do oskubywania gotowych wydruków z niedoskonałości nieuchronnie dobiega końca.

Żegnajcie błędy drukarskie.

Źródło: www.3ders.org

Autor: Aleksandra Skimina