Apple rozpoczyna sprzedaż okularów do wirtualnej rzeczywistości dla telefonów iPhone

Apple rozpoczyna sprzedaż okularów do wirtualnej rzeczywistości dla telefonów iPhone

Od jakiegoś czasu obserwujemy ponowne zainteresowanie branży IT wirtualną rzeczywistością. Takie projekty jak Oculus Rift wzbudzają spore emocje wśród graczy. Rozwiązania konsumenckie w tej dziedzinie prezentowały już takie firmy jak Google czy Samsung. Teraz czas na kolejnego gracza czyli Apple Inc.

Podobnie jak Samsung zachęca użytkowników do korzystania z Gear VR tak i Apple obiecuje kompatybilność z produktem View-Master. Okulary do iPhone o nazwie „View-Master Virtual Reality Starter Pack” można kupić za $29,95 na oficjalnej stronie Apple.

Apple rozpoczyna sprzedaż okularów do wirtualnej rzeczywistości dla telefonów iPhone Apple rozszerzona rzeczywistość VR wirtualna rzeczywistość 2

Co interesujące, właścicielem marki View-Master jest firma Mattel, dobrze znana z produkcji i sprzedaży zabawek na całym świecie. Zestaw Mattel to nie tylko wirtualna rzeczywistość (Virtual Reality) ale również rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) znana szerszej publiczności m.in. za sprawą Google Glass.

Apple rozpoczyna sprzedaż okularów do wirtualnej rzeczywistości dla telefonów iPhone Apple rozszerzona rzeczywistość VR wirtualna rzeczywistość

Za pomocą aplikacji i specjalnych znaczników użytkownik ma szanse jeszcze lepiej odczuć alternatywną rzeczywistość:

The View-Master® reel will come alive with Augmented Reality technology and, when ready, simply pull the viewer’s lever to begin your virtual journey!

Apple rozpoczyna sprzedaż okularów do wirtualnej rzeczywistości dla telefonów iPhone Apple rozszerzona rzeczywistość VR wirtualna rzeczywistość 4

Dostępność urządzeń zapraszających użytkowników do wirtualnej rzeczywistości rosnąć będzie lawinowo w 2016 roku. Dopełnieniem tej technologii będą coraz bardziej popularne kamery 360. Podwaliny pod nowego rodzaju działania edukacyjne i naukowe stanowią takie projekty jak THE EXPEDITIONS PIONEER PROGRAM, ale to już temat na inny artykuł.

Autor: Łukasz BrandtPasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.


One thought on “Apple rozpoczyna sprzedaż okularów do wirtualnej rzeczywistości dla telefonów iPhone

Komentowanie jest wyłączone.