Amazon wprowadza własną markę filamentów – AmazonBasics

Amazon wprowadza własną markę filamentów – AmazonBasics

Amazon, gigant branży e-commerce, rozpoczął wysyłkę nowej linii filamentów pod własną marką – AmazonBasics. Filamenty takie jak PETG, PLA i ABS są dostępne w szerokiej gamie kolorów. Wszystkie mają średnicę 1,75 mm i zostały zaprojektowane pod kątem zgodności z większością standardowych, desktopowych drukarek 3D.

Amazon reklamuje filament PLA z linii AmazonBasics jako zaprojektowany do pracy z szeroką gamą zastosowań drukarskich. Ma niższą temperaturę topnienia i jest bezwonny. PETG natomiast (modyfikowane polietylenem tereftalanowo-glikolowym) zapewnia sztywną, trwałą wytrzymałość. Zarówno dla filamentów PETG, jak i PLA, Amazon obiecuje łatwość użycia, dobrą przyczepność i błyszczące wykończenie. Materiał ABS (akrylonitryl-butadien-styren) sprzedawany jest jako „doskonały wybór podczas tworzenia trwałych przedmiotów, które wymagają wyższej odporności na ciepło.” Materiał ten jest bardziej elastyczny i mniej łamliwy, działa najlepiej z podgrzewaną powierzchnią druku.

Zobacz także: Krewetka modliszkowa inspiracją do stworzenia ultra mocnych materiałów

Amazon wprowadza własną markę filamentów - AmazonBasics

Zobacz także: Drukowanie 3D z różnych materiałów w jednoetapowym procesie?

Szpule mają sprytnie wbudowany wskaźnik, który pokazuje zarówno procent pozostałego materiału, jak i przybliżoną pozostałą długość. Wszystkie filamenty są wyposażone w torbę do wielokrotnego użytku, która chroni filament przed zabrudzeniem czy wilgocią.

Amazon wprowadza własną markę filamentów - AmazonBasics 1

Nowe filamenty PLA i PETG AmazonBasics zostały – wedle doniesień – przetestowane przez  drukarzy 3D przy użyciu standardowych parametrów druku na takich drukarkach 3D jak Snapmaker czy Wanhao Duplicator 9. Ich konkluzja: filamenty produkują dobrej jakości wydruki 3D, są łatwe w użyciu i oferują dobry stosunek jakości do ceny. Żadna z drukarek nie doświadczyła problemów z wytłaczaniem, nie wystąpiły także trudności związane z zakładaniem, zdejmowaniem czy uszkodzeniem filamentu. Rzekomo w bardziej szczegółowych wydrukach oba filamenty były w stanie uchwycić małe detale i uzyskać błyszczące wykończenie powierzchni.

Nowe filamenty zdobyły pozytywne recenzje klientów na Amazon ze średnią 4,4 na 5 gwiazdek.

 

Źródło: www.yeggi.com

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.