„ABC druku 3D”, czyli nowy cykl szkoleń z podstaw druku 3D. Mamy pierwsze relacje!

„ABC druku 3D”, czyli nowy cykl szkoleń z podstaw druku 3D. Mamy pierwsze relacje!
W miniony weekend gościliśmy w Rabbit’owej pracowni uczestników szkolenia w ramach cyklu „ABC druku 3D”. Szkolenie zostało zrealizowane w partnerstwie z Centrum Druku 3D. Nasze trio w składzie Łukasz Brandt (Rabbit Form), Paweł Ślusarczyk (CD3D) oraz Milena Piskorz, meldujemy wykonanie zadania 🙂
Uczestnicy szkolenia zjechali się z całej Polski i często mimo wielu godzin spędzonych w podróży, stworzyli niepowtarzalną atmosferę, pełną pozytywnej energii i wykazali się ogromną kreatywnością.
Solidne podstawy teoretyczne oraz możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy na różnorodnych drukarkach 3D, sprawiła, że nauka była bardzo efektywna. I tak uczestnicy mieli możliwość zobaczenia w akcji:
– 2 drukarki 3D marki ZMorph
– 3 drukarki  Zortrax M200

oraz inne, takie jak:

– 1 drukarkę Prime 3D
– 1 drukarkę UP! mini
– 1 drukarkę DX 1
– 1 drukarkę Casum DLP
– 1 drukarkę klasy RepRap zbudowaną przez naszą pracownię
 

Podczas spotkań opowiadaliśmy między innymi o tym, czym są drukarki 3D, skąd się wywodzą, do czego są wykorzystywane, aż po praktyczne aspekty takie jak przygotowanie maszyny i plików do druku, zaprezentowanie materiałów i zrobienie przeglądu niezbędnego oprogramowania. To oczywiście nie wszystko, ponieważ dociekliwość   naszych uczestników stwarzała często pole do dyskusji na inne tematy związane z drukiem 3D :). A jak wiadomo…technologia druku 3D to temat rzeka :).

I właśnie na tej rzece dopłynęliśmy do brzegu w postaci praktycznego zadania do wykonania:

Podzieliliśmy grupę na 2 zespoły, które miały za zadanie zaprojektować foremki do ciastek. Musimy przyznać, że pomysłowość oraz wzajemna współpraca w zespołach przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Projekty wyszły super!

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom szkoleń. To Wy je tworzycie razem z nami i to dzięki Wam nauka jest jednocześnie świetną zabawą i polem do nawiązania nowych, inspirujących znajomości. Jak się okazuje, wielu z naszych kursantów utrzymuje ze sobą kontakt także po zakończonym szkoleniu :). Zapraszamy do grupy na facebooku: 3D Szybkie prototypowanie.

Jeśli i Wy chcielibyście się znaleźć w gronie osób, które zdobyły wiedzę na temat druku 3D, nauczyć się podstaw i spędzić czas w miłej atmosferze, zapraszamy do zapisywania się na kolejne terminy szkoleń z cyklu „ABC druku 3D”. Najbliższe z nich to:  22.08. i 23.08.2014.
 
Miejsce szkolenia: Rabbit Form Zgierz/ k. Łodzi, Ul. Piotra Skargi 13 lok 1
Koszt uczestnictwa: 150 PLN brutto/os (wakacyjna promocja ważna do końca sierpnia 2014)
————————————————————————————————————
Chcesz abyśmy przeprowadzili szkolenie z drukarką 3D w Twojej firmie lub instytucji?

W swojej ofercie posiadamy także inne szkolenia z druku 3D!  Możemy je dostosować do indywidualnych potrzeb związanych z Twoją firmą i charakterystyką danej branży.Napisz do nas maila z zapytaniem: info@rabbitform.pl lub zadzwoń pod numer: 600-816-927/ 501-939-093.Serdecznie zapraszamy – Łukasz Brandt & Milena Piskorz / Rabbit FormNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.