3Doodler przygotowuje się do uruchomienia pierwszej, edukacyjnej aplikacji mobilnej

3Doodler przygotowuje się do uruchomienia pierwszej, edukacyjnej aplikacji mobilnej

3Doodler, firma stojąca za popularnym długopisem 3D, przygotowuje się do uruchomienia pierwszej aplikacji mobilnej na system Android i iOS w pierwszym kwartale 2019 roku.

Uruchomienie aplikacji edukacyjnej 3Doodler ma na celu przybliżenie użytkownikom podstaw druku 3D przy jednoczesnym zapewnieniu zasobów, takich jak ukierunkowane samouczki i projekty ćwiczeń w celu rozwoju umiejętności. To, co sprawia, że ​​aplikacja jest tak innowacyjna, to włączenie wielu szablonów, dostępnych bezpośrednio na ekranie dowolnego urządzenia mobilnego. Użytkownicy mogą dosłownie przekształcić swoją mobilną powierzchnię w przenośną, nadającą się do wielokrotnego użytku powierzchnię drukującą, która działa jak książeczka do kolorowania.

Zobacz także: Nowe zestawy edukacyjne 3Doodler dla szkół 

W aplikacji znajduje się ponad 10 różnych samouczków, dotyczących różnych aspektów rysowania i drukowania 3D. 3Doodler planuje również co tydzień zwiększać te zasoby, wprowadzając nowe projekty, aby pomóc użytkownikom w dalszym rozwoju. Każdy projekt będzie zawierał szablony i instrukcje rysowania.

Zobacz także: 6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole3Doodler przygotowuje się do uruchomienia pierwszej, edukacyjnej aplikacji mobilnej

Zobacz także: Druk 3D w edukacji: TOP 5 najlepszych programów do modelowania CAD dla szkół

Oprócz aplikacji edukacyjnej, 3Doodler ogłasza dwa nowe zestawy akcesoriów 3D + Create + Pen, a także nowe pakiety edukacyjne EDU przeznaczone do zastosowań w klasie.

 

Źródło: 3ders.orgNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.