3D Systems i OpHeart we wspólnym projekcie, ratującym dzieci z wrodzonymi wadami serca

3D Systems i OpHeart we wspólnym projekcie, ratującym dzieci z wrodzonymi wadami serca

Firma 3D Systems rozpoczęła współpracę z OpHeart – organizacją non – profit, która zajmuje się leczeniem dzieci urodzonych z zagrażającymi życiu wadami serca. Wspólnie chcą dostarczyć chirurgom dziecięcym narzędzia i modele drukowane 3D, które będą potrzebne do przygotowania i zasymulowania skomplikowanych operacji.

Zastosowanie szczegółowych modeli anatomicznych, opracowanych przez OpHeart i 3D Systems jest istotną pomocą dla chirurgów w ich przygotowaniach do złożonych operacji wrodzonych wad serca. Ponadto modele są wykorzystywane przez zespoły medyczne do wyjaśniania przebiegu operacji rodzinom pacjentów w celu zapewnienia im pełnej informacji o nadchodzącej procedurze oraz tego, czego mogą się spodziewać.

Zobacz także: Druk 3D pomaga studentom w budowie bezprzewodowego rozrusznika serca

3D Systems i OpHeart we wspólnym projekcie, ratującym dzieci z wrodzonymi wadami serca

„Informacje zwrotne od chirurgów z którymi współpracowaliśmy dzięki kooperacji z OpHeart, to dowód, że nasze modele anatomiczne są niezwykle pomocne w zapewnianiu pomyślnych wyników leczenia pacjentów” – powiedziała Katie Weimer, wiceprezes ds. urządzeń medycznych, 3D Systems. „Jesteśmy wdzięczni za możliwość poinformowania o korzyściach płynących z drukowanych 3D modeli chirurgicznych. Modele, które tworzymy dla OpHeart wyraźnie pokazują moc druku 3D.”

Zobacz także: Pierwszy implant szczęki drukowanej 3D dla dziecka

Według American Academy of Pediatrics, 1% wszystkich dzieci rodzi się z wrodzonymi wadami serca, co czyni je najczęstszą wadą wrodzoną. 3D Systems współpracuje bezpośrednio z Anne Garcia, która założyła OpHeart w 2015 roku, sześć miesięcy po tym, jak jej własna córka, Ariana, urodziła się z zagrażającą życiu wadą serca. Firma 3D Systems ogłosiła udział w inicjatywie „Heart – in – Hand Pledge” OpHeart, w ramach którego każdy lekarz lub rodzic, który złożył wniosek, otrzyma wydrukowany 3D model serca pacjenta z wrodzoną wadą serca. Ma on pomóc w przygotowaniu do operacji lub cewnikowania, niezależnie od zdolności finansowej rodziny czy szpitala.

3D Systems i OpHeart we wspólnym projekcie, ratującym dzieci z wrodzonymi wadami serca 1

„Mocno wierzymy, że umiejętność drukowania 3D repliki serca pacjenta z wrodzoną wadą jest nieocenionym narzędziem, które może – mówiąc wprost- uratować życie” – powiedział Garcia. „Chcemy, aby każde dziecko z zagrażającą życiu wadą serca korzystało z tej technologii.”- dodała

Technologia polega na segmentowaniu danych 2D w celu stworzenia cyfrowego modelu 3D, który następnie jest drukowany. 3D Systems tworzy modele drukowane dzięki połączeniu oprogramowania D2P, drukarki ProJet CJP 660Pro 3D ColorJet oraz materiałów VisiJet. Zespół doświadczonych inżynierów biomedycznych przekształca dane ze skanowania 2D MRI lub tomografii komputerowej w model 3D za pomocą autonomicznego, modułowego pakietu oprogramowania D2P, który ma za zadanie rozwiązywać i konsolidować wszystkie etapy przygotowania modelu 3D. Opiera się na automatycznych narzędziach do segmentacji, które minimalizują wysiłek i czas związany z tworzeniem cyfrowego modelu pacjenta.

 

Źródło: 3ders.org
Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.