15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a

15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a

Firma-gigant w branży druku 3D (Stratasys) zaliczyła kolejny ogromny sukces integrując się z tradycyjnymi formami produkcji elementów do samolotów Airbus.

O co chodzi?

Branża lotnicza, jako jedna z pierwszych dała kredyt zaufania technologii druku 3D. Liczono na to, że precyzja, dokładność, lekkość oraz odpowiednie materiały używane w druku są w stanie zapewnić dobrą jakość produkowanych elementów, nie zapominając naturalnie o bezpieczeństwie.

Zobacz: GE Aviation zamontuje wydrukowaną część w silniku Boeinga

15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a AirBus druk 3D drukowanie samolot 2

Ryzyko się opłaciło

Obie firmy – Stratasys oraz Airbus swoją współpracę zaczynały od zleceń na wykonanie kilku kabin (był to rok 2014). Wystarczyły zaledwie 2 lata, aby z pojedynczych zamówień biznes przeobraził się w produkcję przekraczającą 1000 elementów rocznie.

 15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a 1

15-miliardowy kontrakt to dopiero początek

Inwestorzy nie poprzestają jedynie na produkcji elementów do samolotów. Dostrzegają oni potencjał drzemiący w technologii 3D, dlatego ich plany sięgają znacznie dalej – od produkcji maszyn, przez dobra pierwszej potrzeby, aż po artykuły medyczne.

15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a AirBus druk 3D drukowanie samolot

15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a AirBus druk 3D drukowanie samolot 1

Jedno jest pewne – technologię 3D czeka świetlana przyszłość.

 

Źródło: https://3dprintingindustry.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)